Rebelové do utkání nevstoupili šťastně a brzy po dvou slepených brankách Hořavy a Tenkráta prohrávali 0:2. Do konce první části se povedlo vstřelit kontaktní gól Rouskovi, jenže ve druhé dvacetiminutovce se Rytíři třikrát prosadili a snahy Rebelu na dobrý výsledek vzaly definitivně za své. Osm minut před koncem přidal šestý gól hostů Pitule a Kladno si z Havlíčkova Brodu odvezlo všechny tři body.

„Myslím si, že jsme stíhali sekundovat velice kvalitnímu výkonu hostů jen v první třetině. Ve druhé třetině od stavu 1:3 podle mě existovalo na ledě jen jedno mužstvo, které hrálo kombinačně a důrazně. Soupeř hrál v pěti hráčích dopředu a v pěti hráčích dozadu. Myslím si, že vzhledem k výkonu ve druhé a třetí třetině ještě můžeme být rádi za konečný výsledek. Soupeři gratuluji k jednoznačnému vítězství," řekl po utkání serveru hokej.cz Richard Cachnín, asistent trenéra Rebelů.

Výsledky dalších vysočinských týmů: Most – Jihlava 4:12 a Kadaň – Třebíč 2:1. V tabulce patří Třebíči první místo se ziskem 21 bodu, Dukla je s 18 body druhá. Havlíčkův Brod je se čtyřmi body stále poslední.