Horácká Slavia si z Kotliny přivezla luxusní náskok 2:0, když v obou zápasech dokázala zvítězit v samostatných nájezdech. Potvrdila tak, že se jí na stadionech soupeřů daří. Doma už to ale v základní části tak slavné nebylo. Po beznadějně posledním Mostu byla na svém ledě z celé soutěže nejhorší.

I tam se ale její výsledky před začátkem vyřazovacích bojů postupně zlepšovaly. „V posledních zápasech jsme se doma zvedli až na zápas s Ústím, ve kterém jsme byli lepší, ale nedali jsme branky. Nemusíme se toho obávat a věřím, že domácí prostředí rozhodne," burcuje třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Podle jeho slov se na hokejistech Horácké Slavie v náročném čtvrtfinálovém boji promítají zkušenosti z loňské sezony. „Myslím si, že nám to hodně pomáhá," uvažuje Pokorný.

Herní styl měnit nebudou

Tým s bílou hvězdou ve znaku se v Kotlině prezentoval hodně úspornou hrou, založenou především na kvalitní defenzivě a rychlých protiútocích. Ani na domácím ledě se nedá očekávat, že by se tento styl nějak zásadně změnil.

„Od zápasu doma s Olomoucí, ve kterém jsme dostali výprask, se držíme pořád stejné hry, která nám přináší úspěch," hlásí kapitán David Dolníček. „Ale jsme teprve v polovině a ještě to bude hodně těžké," dodává jedním dechem.

Pochopitelně ani v Havlíčkově Brodě není po dvou porážkách znát žádná poraženecká nálada. Naopak z týmu sálá chuť ještě se o výsledek poprat. „Jako to oni urvali tady, tak to my musíme urvat tam. Musíme  jít vítězství ještě více naproti a chceme tam dvakrát vyhrát," říká útočník Ladislav Gengel.

Rebelové zatím nedokázali najít recept na propracovanou defenzivu soupeře. Proto zkušený forvard nabádá k co největší jednoduchosti.

„Musíme hodně nastřelovat puky, bojovat a pořád střílet," tvrdí. „Jejich gólman není zas tak dobrý, vypadává to z něho. Zatím má víc štěstí, které nám chybí," rýpl si do Martina Faltera, který se v úvodních duelech stal hrdinou svého týmu.

Na to, že jde o derby, není čtvrtfinále zatím divácky příliš sledované. Do Kotliny jich totiž podle oficiálních údajů nedorazilo na každý zápas ani patnáct set.

Třebíčské vedení ale věří, že na jejich stadioně bude účast podstatně hojnější.
„Stav 2:0 je pro diváky nejlepší pozvánkou. Chtěl bych, aby kluky, pro které je to strašně náročné na kondici, dohnali k dalšímu vítězství," uzavřel kouč Horácké Slavie Pokorný.

První buly bude v Třebíči vhozeno o půl šesté. Podaří se Rebelům sérii zdramatizovat, nebo budou mít domácí postup do semifinále na dosah?