Po čtyřech porážkách v řadě cítili domácí šanci opět se radovat z bodového zisku. V brance nastoupil mladíček Čeněk Novák, který chytil v Chomutově svoji šanci za pačesy. Naopak na marodce zůstal Platil, Heřman, Kůrka a Sedláček, navíc Kuchlerovi skončilo v Kotlině angažmá.

Rebelové se do šuperského Draka zakousli od prvních minut a už během první třetiny si vypracovali luxusní náskok 3:0, když úspěšnými střelci byli Milfait, Zohorna a Štindl. Ve stejném nasazení pokračovali domácí i po první přestávce. Sice dovolili Bruncovi snížit, ale na jeho trefu dokázal odpovědět Melka s Bočkem.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme to, co jsme chtěli. Rozhodli jsme se, že budeme hrát na tři lajny. Bylo to pro nás důležité utkání, my jsme si nemohli dovolit prohrát. To se nám dařilo, po dvou třetinách jsme vedli 5:1," pochvaloval si úvodní dvě dvacetiminutovky brodský lodivod Vladimír Jeřábek.

Jenomže co se stalo s brodskými hráči na začátku třetí třetiny, asi nechápou ani oni sami. Během necelých dvou minut třikrát inkasovali a vrátili Šumperk do hry o body. Ke konci zápasu ještě díky výbornému Novákovi přečkali Rebelové čtyřminutové oslabení a trestné střílení, ve kterém Novák vychytal Staňka. Ani toto domácí nenakoplo a v předposlední minutě se hosté dočkali vyrovnání.

Zápas se dostal do prodloužení, v něm branka nepadla a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich nakonec urval bod navíc pro Havlíčkův Brod Hynek Zohorna.

„Ten nájezd jsem takto proměnit chtěl, trénuji to na tréninku. Za dva body musíme být rádi, i když jsme sahali po třech. Udělali jsme v obraně mnoho chyb, protože jsme nezjednodušili hru a soupeř nás potrestal. Dostali jsme ve třetí třetině zbytečné góly," nechal se slyšet Zohorna.

„Samozřejmě je to hokej, ale v krátkém sledu jsme dostali na 5:4. Chtěli jsme se uklidnit oddechovým časem, ale tam se někteří hráči mírně podělali. Pořád jsme chtěli hrát něco hezkého, přitom stačilo to jenom vyhazovat do středního pásma a udržet to. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak bych to asi bral, ale v závěru si myslím, že jsme dnes bod ztratili. Mrzí mě to o to víc, že jsme uhráli čtyřminutové oslabení, kdy jsme je téměř k ničemu nepustili, a ještě Čenda (Čeněk Novák – pozn. autora) chytil trestné střílení," řekl Jeřábek a dodal: „Možná že to bylo i takové uspokojení, že jsme ubránili to oslabení a ustáli nájezd, že se nemůže už nic stát, ale bohužel. Zkrátka hokej se musí hrát pořád naplno až do konce. Mrzí mě to. Druhý bod byl pro nás hrozně důležitý, kdybychom získali jenom jeden bod, tak už by to bylo hodně špatné. Minutový výpadek, kdy jsme dostali tři góly, nás stál bod."