Nejvíc jsou fanoušci samozřejmě naštvaní na mě, protože já se k tomu vyjádřil veřejně. To, co jsem řek, tak o tom jsme se všichni bavili v kabině, jenže akorát já jsem se takto přímo vyjádřil v rozhovoru. Věděl jsem, že si opět spousty fanoušků znepřátelím, a to se také stalo, ale přesto jsem do toho šel. Nejsem jako převážná většina, co má stejný názor jako já, ale mlčí a nadává někde v koutku. Nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu, vždy budu říkat svůj názor nahlas. Stejně tak, jako se my, já musíme vyrovnat s kritikou, tak by se měli fanoušci vyrovnat s kritikou k dané situaci s Třebíčí.

Už tady pár let působím a vím, jak tady fanoušci fungují. Když se nedaří, tak nás pomalu lynčují, a když se někdy povede s někým vyhrát větším rozdílem, tak soupeř byl trapný. To, že by jsme mohli zahrát my dobře, to v podstatě neexistuje.

Pochválit nějaké hráče? Pomalu nemožné. To jsou pořád stejná jména Endál a občas třeba Milfait anebo Chlubna. A důvod? Jsou to přeci Broďáci. Což my ostatní asi nejsme. Nevím, vždy když jsem někde hrál, tak jsem si připadal jako součást toho týmu, že se nedělají rozdíly podle toho, kdo se kde narodil. Prostě tu danou sezonu bojujeme všichni za jeden tým!

Ale tady to tak prostě není. Tady se buď fandí „REBEL" a nebo „Lukáš Endál", případně „Endy gól". Pamatuji si jeden z loňských zápasů, kdy jsme za stavu 2:2 hráli oslabení 4 na 5 a Endy nás faulem minutu před koncem poslal do třech. A jak na to reaguje Kotlina? Skandováním jeho jména a on mávající z trestné lavice fanouškům. My, co jsme tam byli na ledě a mohli si vytrhat nohy z pr…, tak nás si kotel snad ani nevšiml. A to je myslím jeden příklad za všechny, protože když bych tady napsal o jeho srdcařství atd., tak to už by mi v Jihlavě opravdu asi hořel barák (jak prý nějaký určitě inteligentní člověk nedávno napsal na fóru). Já jen zas říkám to, co si zrovna o Lukášovi myslí celá kabina.

On za to Endy (Lukáš Endál – pozn. autora) nemůže. On se prostě jen zná s pár kluky z kotle, a to tady stačí k oblíbenosti. Výkony na ledě jsou až druhořadou věcí. Neslyšel jsem třeba letos, že by někdo někde pochválil Lukáše Havla. Tolik gólů za tolik zápasů tu asi v I. lize nikdy nikdo nedal. Spíš na něj ještě lidi házeli kritiku za to, že se nechá hloupě vyloučit a podobně. Ano, nechal se občas hloupě vyloučit a další věci, ale proto byl v Brodě, a ne třeba někde v KHL. Protože hokejista je to výborný. Ale bohužel, nenarodil se v Brodě, tudíž není pro fanoušky Broďák.

A proč fanoušci nemají rádi mě? To je jednoduché. Nejsem Broďák, nemám v kotli kamarády a občas říkám nahlas to, co si ostatní jen myslí. Já si vždycky myslel, že za mě budou mluvit výkony na ledě, ale tady tomu tak asi není. Troufnu si říct, že jsem tu prozatím měl vydařené tři sezony a pár řadových diváků už mě i zastavilo a pochválilo za výkony.

Kotelníci mě bohužel nemůžou odpustit nějaká vyjádření. Radši mě budou pomlouvat, než aby za mnou někdo došel a promluvili jsme si o věcech, co se jim nelíbí. Nikdy jsem s nikým z nich nemluvil a pak se od kluků dozvídám, že o mě na fórech píší, jak jsem arogantní a nafoukaný. Tohle o mě prostě nenapíšou lidé, co mě znají. Myslím si, že o mé osobě už dost vypovídá to, že jsem za celou svoji kariéru vždy dodržel smlouvu v týmu, kde jsem smlouvu podepsal (pro rýpaly – mimo tříleté smlouvy s Brnem, kterou pak převzala Olomouc poté,  co jsem se zranil a Kometa koupila extraligu – pozn. autora). Tím se spousta hráčů pochlubit nemůže. Někteří projdou i třemi angažmá za rok.

A k letošní sezoně. Začala velkým převratem a nikdo nevěděl, co se bude dít. Nový majitelé sehnali nějaké peníze, ale i když jsme museli upravit smlouvy, tak závazky k nám plnili. Ale myslím si, že přes všechny ty problémy se velmi podařila.

Góly dávalo nás pár, od kterých se to čekalo a gólmani chytali skvěle. Bohužel, v play-off se už ukázalo, že chybí někteří hráči, kteří za nás v sezoně nastupovali a mladší hráči se play-off teprve hrát učí. Závěrem bych chtěl napsat ještě jen to, že ne všichni z kotle jsou takoví, ale převážná většina ano, a dost lidí se nechá i lehce ovlivnit a strhnout davem.

Trochu vlastního názoru občas neuškodí.

Petr Polodna