Ve třech zápasech si jednoznačně poradili s Hlinskem. Bruslaři z Havlíčkova Brodu naopak odvrátili konec sezony.

Č. TŘEBOVÁ – H. BROD 3:4 SN

Stav série: 2:1
Havlíčkobrodským hokejistům se podařil odvrátit soupeřův mečbol. Junioři vedli v České Třebové už 2:0, náskok si sice nechali vzít a soupeři dovolili srovnat, ale když utkání nerozhodlo prodloužení, tak hosté zvládli lépe nájezdovou loterii a snížili stav série na 1:2.

„Proti silnému soupeři jsme předvedli velmi dobrý výkon. V naší sestavě se objevilo několik dalších mladých rychlých kluků z dorostu. Zdálo se mi, že někteří hráči České Třebové psychicky nezvládali vyhrocené situace a nechávali se zbytečně vylučovat. Těšíme se na další zápas," řekl po zápase brodský trenér Aleš Kraučuk, kterého doplnil hostující kouč Ladislav Jindřich. „Hráči zápas ztratili v hlavách, svým přístupem k zápasu. Náš výkon v první třetině byl snad vůbec nejhorší v této sezoně. Dvoubrankový náskok dobře a chytře hrajícího soupeře jsme dokázali vymazat, ale pak přišla chyba v úvodu závěrečné třetiny. Opět jsme stihli srovnat a nakonec došlo na samostatné nájezdy, což už je loterie. Naše disciplína byla špatná."
Branky a nahrávky: 31. Jindřich (Zadina, Fousek), 35. Pejcha (Stehno), 57. Stehno (Pejcha) – 12. Hlídek (Jelínek, Suchý), 25. Szilva, 43. Nguyen (Holenda), rozh. náj. Hlídek. Rozhodčí: Jan Čížek – Jan Padevět, Michal Schaffer. Vyloučení: 8:5, navíc Schejbal (CET) 5 + OK [ZHK]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 605. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:0. Havlíčkův Brod: Kekula (Adam) – Rubner, Kříž, Lachman, Suchý, Motl, Bancíř, Pecen – Donda, Holenda, Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva, M. Přibyl, Veverka, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Nguyen, Hlídek.

SVĚTLÁ N. S. – HLINSKO 8:5

Stav série: 3:0
Skláři na domácím ledě na soupeře vlétli a ve druhé minutě už vedli. Ovšem soupeř pokaždé dokázal srovnat. A po první třetině to bylo 2:2. Vyrovnaným skóre skončila i prostřední část. Ovšem v poslední třetině už hostující Hlinsko odpadlo a Skláři mohli rozhodnout o svém postupu do semifinále.

„Začali jsme výborně, ale pak jsme chvilkovými zaváháními nechali soupeře srovnat. Škoda, že jsme zápas nerozhodli dřív. Ve druhé třetině se soupeř dostal na koně a my jsme si to zbytečně zdramatizovali. Ovšem věděli jsme, že máme více ze hry a že jsme schopní to zvládnout. Třetí třetinu jsme už zvládli s přehledem," řekl trenér domácích Jakub Kořínek, ze kterého čišila radost z postupu do semifinále..
„Máme radost, jsme plní emocí. A jsme rádi, že jsme první sérii zvládli v nejkratším možným termínu. Teď je super, že máme dva týdny volno. Budeme vyhlížet soupeře do dalších bojů," dodal.
Branky a nahrávky: 2. Kubát (Blažek), 6. Urban, 36. Štros (Křišťan, P. Včela), 41. Blažek (Šíma), 43. Kubát (Křišťan, Kořínek), 50. Blažek (Šíma), 56. Dolinský (Kubát, Šíma), 60. Blažek (P. Včela) – 4. Koželuh (Hron, Králíček), 17. Havel (Plachý, Chvojka), 22. Brebera (Sobotka), 52. Koželuh (Chvojka), 55. Chvojka (Havel). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 349. Třetiny: 2:2, 1:1, 5:2. Světlá n. S.: Koubský (od 22. min. Zvolánek) – Šimka, Svoboda, O. Včela, Šíma, Kořínek, Fibikar – Urban, Blažek, Štros, R. Křišťan, Dušátko, P. Včela, Dolinský, Jaroslav Doležal, Kubát.