Středeční 45. kolo první hokejové ligy celkům z Vysočiny nadmíru vyšlo. Výkon svých týmů vyšperkovali i gólmani Filip Novotný a David Rittich, kteří nedovolili soupeřům jedinou brankovou radost.

OLOMOUC – JIHLAVA 0:2

Dukla sice musela na Hané prakticky hned v úvodu ubránit oslabení, ale poté přešla do ofenzivy. Přesilovku při vyloučení Knotka nevyužila, ale po jeho návratu vypálil přesně Seman.

Domácí byli útočnější, jejich pokusy ale ztroskotávaly na výborném Rittichovi v brance Dukly. Proto přišel z jejich pohledu trest v podobě druhé inkasované branky. Seman nabil Hubáčkovi a na jihlavské střídačce bylo opět o něco veseleji.

Zbytek druhého dějství se odehrával za mohutného náporu Kohoutů, branky se však domácí fandové nedočkali. Naopak museli trnout při nadějných střelách Haluzy a Hubáčka.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Hanáci s početní výhodou, kterou nezužitkovali. V momentě, když už byla Dukla početně kompletní, překonal Janáček poprvé Ritticha. Tomu však v tomto případě pomohla tyč jeho branky.

Víc už toho domácí nedokázali, do jejich hry se postupně vkrádala křečovitost, a Jihlavští si tak mohli v poklidu dojít pro čtvrté vítězství v letošních vzájemných zápasech.

Branky a nahrávky: 7. Seman (Haluza), 24. Hubáček (Seman, Důras). Rozhodčí: Hribik, Trombík – Reich, Toman. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.

Jihlava: Rittich – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Stebich – Hubáček, Vysloužil, Haluza, Zeman, Kuřítko, Seman, Velecký, Prokš, Štěpánek, Malec, Důras.

TŘEBÍČ – KADAŇ 1:0

Na ledě Horácké Slavie se začaly dít zajímavé věci až po uplynutí devatenácti minut hry. V ten moment sudí vyloučil naráz dva hráče domácích a Severočeši měli dostatek času na otevření skóre.

S půlenou přesilovkou ale vůbec nenaložili dobře. Naopak mohli vzápětí po ní inkasovat. Čuřík ihned po návratu z trestné lavice dostal kotouč do jízdy, v samostatném nájezdu však netrefil hostující svatyni. O pár sekund později nevyužil podobnou šanci ani Křivohlávek, kterému Strmeň zlikvidoval pokus z trestného střílení.

Ve třetí části se tlačili domácí před soupeřovu klec, viditelně toužili po vítězství víc než protivník. Za svoji aktivitu také byli odměněni Lašovou přesnou střelou.

Kadaň sice jako mávnutím kouzelného proutku začala dokazovat, že umí i útočit, ale povzbuzení domácí si těsnou výhru vyrvat nenechali.

Branky a nahrávky: 48. Laš (Nahodil). Rozhodčí: Hejduk – Klein, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1140. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0.

Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Čejka – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Mikeska, Fořt – Kaut, Nahodil, Křivohlávek – Přibyl, Kadela, Čech.

HAVL. BROD – LITOMĚŘICE 3:1

Duel sousedů v tabulce nabídl vyrovnaný souboj, ve kterém byli domácí šťastnějším týmem. Brodští hráči totiž otevřeli duel lacinou brankou, kterou zaznamenal Berger pokusem z těžkého úhlu. O chvíli později se poprvé v zápase prosadila i posila Rebelů Endál.

Druhé dějství měly lépe rozehrané Litoměřice, ale nevyužily své přesilovky, a tempo hry postupně upadalo. V okamžiku, kdy už se všichni viděli v šatnách, tečoval Endál Vágnerův pokus do litoměřické sítě. Do sirény chyběly 0,4 sekundy!

V poslední třetině vsadili domácí na obranu svého náskoku. Museli přitom přečkat i malou krizi ve 48. minutě. Nejprve Stadion snížil na 1:3, vzápětí dostal výhodu přesilové hry. Euforii z prvního gólu ale hosté v další úder do vazu nepřetavili, a domácí se tak mohli radovat ze zisku dalších tří bodů.

Branky a nahrávky: 9. Berger, 12. Endál (Rousek, Berger), 40. Endál (Vágner, Berger) – 48. Švagrovský (Doležal). Rozhodčí: Blecha – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:2, navíc Švagrovský (L) 10 min. Bez využití. Diváci: 840. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:1.

H. Brod: Kacetl – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Stach, Polodna, Maliník – Endál, Rousek, Berger – Gengel, Kadlec, Pohl – Štěpánek, Stehlík, Šesták.