Největší pozornost se v tomto kole soustředila do Světlé nad Sázavou. V nedělním podvečeru zde domácí přivítali lídra z Chotěboře.

Domácí otevřeli skóre ve druhé minutě, ve dvanácté minutě byl stav již 2:1. Poté se však brankostroj až do poslední minuty druhé periody zastavil.

close Krajská liga mužů Vysočina, 7. kolo info Zdroj: grafika Deník zoom_in Půl minuty před druhou sirénou ale hosté vyrovnali, a v úvodu třetí dvacetiminutovky překlopili stav ve svůj prospěch. „Ve třetí třetině, kdy se Chotěbořští dostali do vedení, jsme se nepoložili a věřili stále ve vítězství,“ komentoval rozhodující dějství domácí kouč Ladislav Fixa na klubovém webu.

Domácí dokázali rychle zareagovat vyrovnáním a rozpoutala se bitva o vítězný gól. Rozhodnutí padlo necelé čtyři minuty před koncem z hole Jakuba Adama. „V závěru jsme si vynutili faul a přesilovku šťastně využili. Hosté to ještě zkoušeli v šesti, ale kýženého vyrovnání už nedosáhli,“ popsal závěr zápasu Fixa.

Po výhře 4:3 zůstala Světlá jediným neporaženým celkem soutěže a poskočila na první příčku tabulky před svého nedělního soka. „Dosáhli jsme na cenné vítězství nad kvalitním soupeřem,“ těšilo Fixu.

Jeho chotěbořský protějšek uznal, že Světlá uspěla zaslouženě. „Domácí utkání zvládli lépe. My jsme se nedostali k naší hře. I když jsme na začátku třetí části šli do vedení, po dvou našich zbytečných individuálních chybách jsme Světlé nabídli vítězství. Domácím gratuluji. Působili jako celistvější a důraznější tým, proto berou zaslouženě všechny body,“ uzavřel okresní derby Richard Cachnín.

Dvojciferné výsledky v základní části Krajské ligy mužů Vysočiny
Pelhřimov - Velké Meziříčí B 20:0
Moravské Budějovice - Bystřice nad Pernštejnem 17:1
Chotěboř - Ledeč nad Sázavou 15:2
Pelhřimov - Velká Bíteš 14:0
Chotěboř - Velké Meziříčí B 12:0
Bystřice nad Pernštejnem - Náměšť nad Oslavou 11:6
Velké Meziříčí B - Chotěboř 0:11
Moravské Budějovice - Bystřice nad Pernštejnem 11:0
Telč - Ledeč nad Sázavou 10:4
Ledeč nad Sázavou - Chotěboř 2:10
Velká Bíteš - Pelhřimov 2:10
Ledeč nad Sázavou - Náměšť nad Oslavou 10:1
Moravské Budějovice - Velké Meziříčí B 10:1
Chotěboř - Telč 10:1