Série se hraje na tři vítězné zápasy, první z nich byl na programu ve čtvrtek na ledě Ocelářů, druhý se hraje hned o den později v 15:00.

První duel se v Kotlině odehraje v pondělí 7. března od 18:00, případný druhý rovněž následující den ve stejný čas.

Třinec vyhrál základní část

Oceláři jsou v poslední době jednoznačně nejlepším týmem, který můžeme na extraligové mapě najít. Vždyť se jedná o úřadujícího mistra, který ve finále předešlé sezony přetlačil silný Hradec Králové. Slezané si vedou naprosto suverénně také v tomto soutěžním ročníku, ovládli tabulku své východní skupiny a vzápětí vyhráli i nadstavbovou skupinu A. Jedná se o mužstvo s nejsilnějším útokem a nejpevnější obranou. O neskutečné síle svědčí i to, že Třinec nasázel svým soupeřům hned ve čtyřech utkáních deset a více gólů! V poslední době ale nebyli svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara zdaleka tak dominantní, z minulých čtyř duelů brali jen tři body, když přetlačili těsně 4:3 druhou Spartu.

Mezi třineckými tyčemi se vystřídali hned čtyři gólmani. Jedničkou je Jakub Ovčaří, který odchytal 25 zápasů. Záda mu nejčastěji kryje Matěj Loubal, jenž naskočil do 17 duelů. Dva starty má na kontě Radek Ochman a jeden Maxim Kučera. V obraně nejvíce podporuje ofenzivu nejproduktivnější bek Grzegorz Radzienciak (11+18), jejž zdatně doplňují Ondřej Hrachovský (8+11) a Ondřej Imrich (3+15). Útok táhne nejproduktivnější hráč a nejlepší nahrávač týmu Tomáš Vochozka (15+34), bravurním bodovým ziskem se mohou pochlubit i dva nejlepší střelci Jan Kalus (20+20) a Patrik Hrehorčák (20+14), Jan Hladonik (16+24), Lukáš Kaukič (13+23) či Matěj Mach (14+21).

Starší dorost je na vítězné vlně

Starší dorostenci odstartovali svou první sezonu po návratu na scénu tuzemské nejvyšší soutěže ve skupině Střed, kde se dlouho trápili a chvíli byli dokonce poslední. Závěr se jim ale povedl a se slušným náskokem obsadili předposlední příčku před Letňany. Do nadstavby šli svěřenci zkušeného trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc s jasným cílem – udržet extraligovou příslušnost.

To se jim s velkým předstihem povedlo a domácí výhrou 5:2 nad Havířovem se nadechli k neuvěřitelné vítězné sérii, kterou udrželi až do konce. Reálné kontury začala nabírat vidina play-off tříbodovou výhrou na Kladně, kde mladí Bruslaři potřebovali za každou cenu uspět. Potom využili klopýtnutí svých největších soupeřů v boji o play-off a vytoužený sen se tak rázem stal skutečností! A aby toho nebylo málo, kapitán David Michálek se stal se čtyřiceti přesnými trefami nejlepším střelcem extraligy a jeho sehraný parťák Lukáš Beran skončil se 41 asistencemi druhý mezi nahrávači!

„Před zápasem v Českých Budějovicích jsme klukům říkali, že na play-off máme v podstatě tři mečboly a alespoň jeden z nich musíme proměnit. Chtěli jsme uspět hned proti Motoru, aby se nám zbývající duely v Brodě dobře hrály. Nakonec se nám to povedlo. Parádně jsme to odbojovali a dali jsme góly. Jsme hrozně šťastní, že jsme se do play-off dostali," pochvaloval si hlavní kouč Václav Adam. Jeho tým naposledy skolil Porubu, ale na tři body se hodně nadřel, hlavně kvůli nepovedené první třetině. „Bylo to hodně bojovné a tvrdé utkání, ale pro nás to byla parádní příprava na play-off," dodal Adam.

(lvá)