EXTRALIGA ST. DOROSTU

H. BROD – H. KRÁLOVÉ 3:4p
Utkání odstartovalo ve vysokém tempu a brzy se vylučovalo. Početní výhodu dostali domácí, svojí chybou o ní ale záhy přišli. Mrzet je to ovšem nemuselo. Při hře 4 na 4 přihrál Jiří Benák Davidu Michálkovi, jenž svižně vypálil z levého kruhu. Puk se zastavil až v síti, kapitán Havlíčkova Brodu tak rozjásal svůj tým. Hosté se o chvilku později ocitli v nebezpečné šanci, Tomáš Kulich se však vyznamenal nataženým betonem proti pokusu Štěpána Matějčka. V závěru této části hry se strhla mela u královehradecké svatyně, skóre se už ale neměnilo.
Na gól se čekalo dlouho také ve druhém dějství, pak se s nimi ale roztrhl pytel. Nejprve za Kulichem zvonila tyč, následně už ale bylo vyrovnáno. Kryštof Pažourek přesně tečoval střelu Václava Mašína. Filip Jirásek mohl dostat Mountfield dokonce do vedení, Tomáš Kulich byl však proti, a tak se červené světlo rozsvítilo na druhé straně. Po střele Robina Martínka neměl hostující gólman úplně čisté svědomí. Za necelou půlminutu bylo znovu vyrovnáno. Patrik Hidveghy se dokázal prosadit v leže.

Třetí perioda začala ohromným tlakem Hradce Králové, který si vynutil i dvojnásobnou početní výhodu. Bruslaři největší tlak přečkali, nakonec ale přeci jen inkasovali. Patrik Hidveghy napálil kotouč z levého kruhu přesně nad Kulichovu lapačku. Domácí dostali poslední šanci k vyrovnání v úplném závěru, když hráli přesilovou hru, kterou umocnili ještě v power-play. A podařilo se. David Michálek poslal puk do brány šikovně kolem levé tyče, když zbývalo 33 sekund do konce.

V prodloužení po Michálkově přihrávce nebezpečně zakončoval Lukáš Beran, Matěj Bartozel ale kotouč zkrotil. Na druhé straně se ujal puku Filip Jirásek a z levého kruhu jej nekompromisně přišpendlil pod břevno, čímž královehradeckému celku zařídil druhý bod za vítězství v prodloužení.

„ Myslím si, že to byl další z ubojovaných zápasů. Soupeř byl hodně aktivní, je na tom dobře bruslařsky a technicky. Nám nezbývalo nic jiného než bojovat. Myslím si, že nám dnes vůbec nešly přesilovky. Paradoxně jsme pak odvolali gólmana a v přesilovce jsme při 6 na 4 dali gól na 3:3. V prodloužení jsme samozřejmě chtěli zápas rozhodnout v náš prospěch, ale bohužel rozhodla naše chyba ve středním pásmu, kde jsme měli puk pod kontrolou, stačilo jen dát dobře přihrávku a šli jsme do přečíslení. Puk jsme bohužel ztratili, soupeř získal pásmo a dostali jsme po teči nešťastný gól. S bodem jsem spokojený," nechal se slyšet brodský kouč Václav Adam.

Branky a nahrávky: 4. Michálek (Benák, Beran), 39. Martínek (Holenda, Veverka), 60. Michálek (Beran) – 36. Pažourek (Maršík, J. Moník), 40. Hidveghy (Matějček, Mašín), 57. Hidveghy (Hroudný, Mašín), 62. Jirásek. Rozhodčí: Michal Antonín – Tomáš Měkýš, Martin Šustr. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 0:1. H. Brod: Kulich – Hrabaň, Zdeněk, Kopic, Benák, Polák, Lachman, Jančařík – Michálek, Vlach, Beran – Martínek, Holenda, Veverka – Hendrych, Králíček, Donda – Přibyl.

(rwa)