Starší dorost čeká na vítězství čtrnáct zápasů

Havlíčkův Brod – Výsledkovou mizérii neutnuli brodští hokejoví dorostenci HC Rebel ani na jihu Čech.

19.11.2012

První třetina rozhodla o debaklu mladších dorostenců HC Rebel na ledě Liberce, kde prohráli 4:0. V dalších třetinách inkasovali jen po dvou brankách. Foto: Michal Milfeit

Nejprve prohráli v Písku a nestačili ani na budějovický Mountfield. Jejich mladší kolegové dostali osmičku v Liberci.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
PÍSEK – H. BROD 6:2
V předehrávaném dvacátém kole se nedařilo brodským starším dorostencům na ledě Písku. Po vyrovnaném začátku se Písek radoval z vedení v 9. minutě, kdy se prosadil Šuhaj.

Do konce první dvacetiminutovky ho ještě napodobili Dudák a Marcilis a pro Rebely svítilo na ukazateli nelichotivých 3:0. Hned po příchodu z kabin zvyšoval Hřebíček na rozdíl čtyř branek. Potom se Valovi a Krajhanzlovi podařilo snížit, ale závěrečná dvacetiminutovka patřila už jenom domácím, kteří se ještě dvakrát prosadili.
Branky a nahrávky: 9. Šuhaj (Vlk, Suchan), 12. Dudák (Volf, Březina), 14. Marcilis (Schwamberger, Točík), 29. Hřebíček (Schwamberger), 47. Suchan (Dudák, Koutenský), 58. Schwamberger (Šuhaj) – 38. L. Vala (Krajhanzl), 39. Krajhanzl (L. Vala). Rozhodčí: Daniel Pražák – Tomáš Černý, Aleš Vavruška. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Třetiny: 3:0, 1:2, 2:0. H. Brod: Novák (14. Vaněček) – Cívka, Klofáč, Bancíř, Salát, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Hlídek, Kolouch, L. Vala, Polák, Semrád, Krajhanzl, Málek, Mäki.

Č. BUDĚJOVICE – H. BROD 2:1
Domácí začali zápas hned přesilovou hrou, ale s tou si hosté poradili.
V polovině první třetiny se stejné výhody dočkali i Rebelové a početní výhodu sehráli velice dobře, jen třešnička na dortu chyběla v podobě branky. Ve 12. minutě před hostující brankou uhodilo. K puku se dostal Piegl, a jeho projektil od modré dostal za Vaněčkova záda Vácha.

Druhou branku Manfieldu přidal ve druhé třetině Krátoška střelou z mezikruží. Když sedm minut před koncem snížil Dupljak, pomýšleli Rebelové na bodový zisk. Jenže i tentokrát se štěstí k mladým Rebelům obrátilo zády.
Branky a nahrávky: 12. Vácha (Šafář, Piegl), 30. Krátoška (Michálek) – 53. Dupljak (Mäki, Ludvík).  Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 70. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. H. Brod: Vaněček – Cívka, Klofáč, Bancíř, Salát, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Hlídek, Polák, Semrád, Krajhanzl, Málek, Mäki, Dupljak, Nguyen.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
LIBEREC – H. BROD 8:0
Mladší dorostenci nastoupili po reprezentační přestávce opět k ostrému ligovému zápasu. A nečekal je vůbec žádný med.

Naopak, Rebelové zajížděli na led jednoho z největších favoritů celé soutěže. Bílí tygři svou roli naplnili bezezbytku a Havlíčkobrodské porazili vysoko 8:0. O výsledku rozhodla především první třetina, již Liberečtí vyhráli v poměru 4:0. Hosté z Vysočiny sáhli po druhé třetině, již opět vyhráli domácí (2:0), došlo k výměně maskovaného muže, Jana Brože nahradil mezi tyčemi David Marek, ale ani on nedokázal zastavit příval libereckých šancí a nakonec se Liberec radoval z vítězství 8:0.

Branky a nahrávky: 8. Solenský (Husa), 9. Kačírek (V. Suchý, Šír), 9. Kačírek (V. Suchý), 12. Wieneczek (Antonín), 25. Bělohorský, 32. Solenský (Sviták), 43. Hrala (Mečíř), 52. Sviták (Kačírek, V. Suchý). Rozhodčí: Petr Krejbich – Radek Podrazil, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 4:0, 2:0, 2:0. H. Brod: Brož (41. Marek) – Bušek, Hrabaň, Lacina, Němec, D. Suchý, Vacek – Cejpek, Jelínek, Kolouch, Kraučuk, Michálek, Nguyen, L. Vala, Veselka, Vlach.