Třebíčští mladíci čtyři kola před koncem vedou nadstavbovou skupinu B Ligy staršího dorostu o osm bodů před Opavou.

Svěřenci Karla Vejmelky v dnešním derby 17. kola hostí na domácím ledě Rebely z Havlíčkova Brodu, kteří naději na postup už ztratili.

Aby Horáci nedopadli stejně jako rival z Vysočiny, musí dobře rozehranou fázi sezony dotáhnout do zdárného konce – dnes zvítězit a v neděli na půdě druhé Opavy získat alespoň bod. Pokud ovšem Slezan dnes v Přerově prohraje, může se Třebíč za předpokladu, že Brod porazí, radovat už večer.

Ovšem trenér Horácké Slavie nechce předjímat. „Budu se opakovat, my postup neřešíme. Jdeme zápas od zápasu a soustředíme se jen sami na sebe. Tabulku sice po očku sledujeme, ale když se do toho člověk zakouká, tak začne spekulovat, a to může negativně ovlivnit naše výkony," má jasno Vejmelka.

Ten chce dnešní duel vyhrát jako každý jiný zápas. „Přesně tak. Pokaždé chceme zvítězit a samozřejmě by byla škoda ztratit první místo, když to máme tak dobře rozehrané a solidní bodový odstup. Ale do konce ještě zbývají čtyři kola a my se teď soustředíme jen a jen na Havlíčkův Brod," nechal se slyšet třebíčský kouč. Jenže brodské Rebely postihla rozsáhlá marodka, která se podle trenéra Václava Adama nelepší. „Bohužel, máme velkou marodku a dohráváme soutěž s jedenácti lidmi. Jsme z toho všichni trenéři rozhozený. Přitom dvě třetiny nehrajeme špatně, ale ve třetí prostě nemáme síly. Je těžké vydržet proti Opavě, která má na soupisce dvacet hráčů. Je to blbé, ale jde nám už jen o to, abychom nikde neudělali ostudu. Je škoda, že nám závěr soutěže takto nevyšel," dodal smutně Adam.

(obi)