V pátek podlehli v Kotlině hokejistům Kladna, ale o den později se jim povedl parádní obrat proti Litvínovu.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

H. BROD – KLADNO 1:3

Mladí Bruslaři chtěli navázat na vítězství v Letňanech, kde se jim povedl parádní obrat. V domácím prostředí přivítali silné Kladno, jež zatím proplouvá nadstavbou v neskutečné formě. Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc se však soupeře nezalekli a odehráli výbornou první třetinu, v níž je poslal do vedení Marek Tecl (na snímku). Broďáci však další velké šance nevyužili a Rytíři je za to nekompromisně potrestali. Se svými příležitostmi naložili lépe a odvezli si domů zaslouženou výhru 3:1. Havlíčkův Brod sice padl, ale nepodal vůbec špatný výkon.
Branky a nahrávky: 15. Tecl (Křehlík) – 35. M. Bláha (Zich, O. Bláha), 45. Filip (M. Bláha, Müller), 57. Svoboda (Frimel, Rendla). Rozhodčí: Vojtěch Král – Roman Zídek, Erik Berger. Vyloučení: 2:6, navíc Filip (KLA) OT 10 min. [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2. H. Brod: Blažek – Krejčí, Pejchal, Adam, Horák, Rubner, Lachman, Adam, Zvěřina – Teplý, Holenda, Donda – Veverka, Křehlík, Tecl – Přibyl, Cachnín, Piskač – Pokorný, Kohout.

H. BROD – LITVÍNOV 7:3

Oba soupeři do zápasu vlétli s chutí a hrálo se ve vysokém tempu. V první slibné šanci se objevil Vojtěch Veverka, jehož střela propadla brankáři Kožnarovi mezi rukou a tělem, ale nikdo z mladých Bruslařů nedopravil puk poskakující brankovištěm do odkryté brány. Na druhé straně vypálil Radek Liška a jeho projektil zacinkal na břevno. Ve 4. minutě už se však dostali hosté do vedení, když Josef Myšák našel svým pasem před bránou Ondřeje Dufka, jehož prudká střela zaplula do sítě pod Folvarského betonem. Vyrovnat mohl Vojtěch Veverka, ale v samostatném úniku vyprášil jen Kožnarovy betony. V 17. minutě už se ale parta z Kotliny mohutně radovala, když zblízka došťouchal kotouč za brankáře Kožnara pohotově dorážející Lukáš Pokorný. Jenže ze hry uplynula jen půlminutka a Litvínov si vzal zpět ztracené vedení, když Pavel Kordule ranou z kruhu překonal gólmana Folvarského, kterého po první třetině vystřídal jeho kolega Tomáš Blažek.

Havlíčkův Brod sice na začátku prostřední části nevyužil přesilovku, ale krátce po ní už se dočkal vstřelené branky a zaslouženě srovnal se soupeřem krok. Radim Pejchal tvrdě vystřelil od modré čáry a brankář Kožnar jeho dělovku vykopl betonem, ale David Donda z rychlé dorážky zametl kus černé gumy do sítě. Mladí Bruslaři potom ubránili oslabení a při přesilovce dokonali velký obrat. Vojtěch Holenda přiťukl puk Michalu Teplému, jenž z kruhu vyslal jednu ze svých obávaných jedovek, jež doplachtila do protější šibenice. Vzápětí putoval za katr Dan Bartoš a domácí trestali znovu. Radim Pejchal přihrál do pravého kruhu Vojtěchu Veverkovi, jehož úžasná pumelice vymetla bližší horní roh brány. Ze hry uplynulo pouhých 42 sekund a Broďáci se opět radovali, když pěknou Veverkovu nahrávku zpoza brány zužitkoval prudkou střelou zblízka mezi Kožnarovy betony Marek Tecl. Dvacetiminutovku snů pak ještě podtrhl třetím přesilovkovým gólem a svým druhým přesným zásahem Vojtěch Veverka, jenž z pravého kruhu prostřelil nad vyrážečku brankáře Kožnara. Na toho už to bylo moc a před třetí periodou přepustil své místo Martinu Pejsarovi.

Jenže nový muž v litvínovském brankovišti se ještě nestihl ani pořádně rozkoukat a už smutně lovil kotouč ze své svatyně. Skvělou souhru předvedl první útok ve složení Vojtěch Holenda – David Donda – Michal Teplý a posledně jmenovaný po nahrávce zpoza brány nekompromisní střelou poslal puk do sítě.Úchvatné sólo potom vystřihl Vojtěch Holenda, který si udělal z protihráčů slalomové kužely, ale před gólmanem Pejsarem už nedokázal v pádu zakončit. Na konci 53. minuty mohl završit hattrick Vojtěch Veverka, který se hnal sám na bránu. Gólman Pejsar navíc neměl hůl, o kterou předtím přišel, ale brodský útočník pálil nepřesně. Na konečných 7:3 tak upravili Severočeši, když Marek Berka vystřihl v úniku hezký bekhendový blafák. „Myslím si, že jsme zápas neodehráli vůbec špatně. V první třetině jsme měli šance, ale znovu jsme se potýkali s koncovkou. Řekl bych, že soupeř v ní potrestal skoro všechny naše chyby. Prohrávali jsme 1:2 a něco jsme si k tomu řekli v kabině. Druhá třetina byla v našem podání excelentní, všichni hráči makali a dali jsme góly po krásných střelách a povedených akcích. Třetí třetina už nebyla tak povedená, ale výsledek jsme si už pohlídali. Jsou to pro nás parádní tři body," řekl brodský trenér Václav Adam.
Branky a nahrávky: 17. Pokorný (Tecl, Cachnín), 24. Donda (Pejchal, Holenda), 31. Teplý (Holenda), 35. Veverka (Pejchal), 35. Tecl (Veverka, Křehlík), 39. Veverka (Tecl, Horák), 41. Teplý (Donda, Holenda) – 4. Dufek (Myšák), 18. Kordule (Bartoš), 56. Berka (Kordule). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Robin Horký, Marek Tichý. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:2, 5:0, 1:1. H. Brod: Folvarský (21. Blažek) – Krejčí, Pejchal, Horák, Rubner, Lachman, Adam – Teplý, Holenda, Donda – Veverka, Křehlík, Tecl – Kohout, Cachnín, Pokorný.

Ladislav Vácha