Mladí Bruslaři v dohrávce vyhráli 5:3 na jejich ledě, když se ra dvakrát trefil David Michálek a po jedné brance přidali Pavel Hendrych, Lukáš Beran a Vojtěch Veverka. Dvě kola před koncem už tak mají jisté 4. postupové místo, protože i kdyby v obou zbývajících duelech nezískali ani bod a jejich největší soupeři v boji o vyřazovací fázi, Litvínov a Kladno, urvali všech šest bodů, radoval by se Havlíčkův Brod díky lepším vzájemným zápasům. Pro svěřence trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc už to byla neuvěřitelná desátá tříbodová výhra v řadě.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

VSETÍN – H. BROD 1:2
Do začátku utkání nastoupili hosté s vidinou jednoduchého zápasu, jaký sehráli se Vsetínem minule, když ho porazili 6:2. Valaši se ale otřepali z páteční prohry, vystřídali gólmana a s jistotou sobě vlastní naskočili na led. Jejich sebedůvěru navíc zvedal výborně chytající Jakub Machač, který nedal soupeři jedinou příležitost k brance a každou střelu pohotově zastavil. Síly na ledě byly po dlouhou dobu vyrovnané, i když ve střelách na branku vyhráli s jistotou hosté. Valaši se ale i přesto hnali do útoku do poslední chvíle. Jejich snahu na vyrovnanou třetinu jim v 19. minutě zmařil Pavel Hendrych, který pohotovou střelou z pravého kruhu prostřelil přemisťujícího se Machače a poslal tak svůj tým do vedení. Do závěru třetiny se už nenaskytla pořádná šance ani jednomu z celků.

Druhá perioda nabídla ještě vyrovnanější hokej, než bylo k vidění v té první. Machač ustál prvotní snahu hostů dostat se do více brankového vedení a nedal svou kůži lacino. Domácí si zahráli dlouhou čtyřminutovou přesilovku, kterou se jim nepodařilo využít, ba naopak soupeř dokázal svou herní sílu a rval se do útoku.

Havlíčkovu Brodu se nakonec podařilo najít recept na Machače až ve 37. minutě, kdy při přesilovkové hře nastřelil Jiří Benák levou tyčku, od které putoval kotouč za brankovou čáru. Odpověď Valachů byla ale blesková. Ve 38. minutě se z úniku prosadil David Kovář a ukradl čisté konto hostujícímu gólmanovi Tomáši Kulichovi. Závěr byl ale opět v režii hostů, kteří se snažili opět navýšit brankové skóre.

Poslední perioda byla napínavá od začátku do konce, bohužel branku hostůmnepřinesla. Šance byly na obou stranách vyrovnané, ale ani jedné ze stran nepřálo štěstí v mušce. Valaši to v závěru zkoušeli ještě bez gólmana, ale ani z jedním hráčem navíc se jim nepodařilo dát branku, a tak prohráli těsným výsledkem 1:2.
Branky a nahrávky: 38. Kovář (Dubnický, Koňařík) – 19. Hendrych (Veverka, Kopic), 37. Benák (Beran). Rozhodčí: Ladislav Netopil – Lukáš Kucián, Martin Hübl. Vyloučení: 8:4, navíc Beran (HBR) OT 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0. H. Brod: Kulich – Kopic, Polák, Hrabaň, Rubner, Benák, Jančařík, Lachman, Němec – Pískač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych.

Č. BUDĚJOVICE – H. BROD 3:5
Zápas začali lépe hosté, když měli několik dobrých pokusů, včetně jednoho, kdy se před Vojtěchem Veverkou otevřela díra mezi tyčkou a domácím gólmanem. K puku, který se předtím odrazil od jeho betonu, se ale forward hostí už nedostal a vzápětí si šel sednout za podražení. Toho Motor využil, když Roman Tintěra dostal přihrávku od Jáchyma Kondelíka a našel prostor, kudy dostal puk do branky. O chvíli později mohl tentýž hráč zvyšovat, s jeho střelou od modré si už gólman Kulich poradil. Hosté se ale také dostali k přesilovce. První se jim sice nepodařilo využít a i ta druhá vypadala, že zůstane bez gólu, kdyby se pět sekund před jejím koncem neprosadil Pavel Hendrych, jemuž na hokejce po chybě obrany přistál puk a on ho dostal za Hauserova záda.

Do druhé třetiny vlétli hosté mnohem aktivněji a těžili z toho. Nejdříve Patrik Hrabaň našel dobrou přihrávkou na modré kapitána Davida Michálka, který poslal hosty do vedení. Poté se strhla mela vylučování na obou stranách, až hosté opět potrestali Motor. Brod se nacpal před Hausera, střelami Hrabaně a Benáka dostalo gólmana Motoru na zem a Lukáši Beranovi už pak nedělala problém ani vystřelená lapačka.

Třetí třetinu pro změnu začal aktivněji Motor a z tlaku vznikl kontaktní gól. Poté, co jim gól nebyl uznán, když se puk dostal za čáru po odpískání útočícího hráče v brankovišti, se prosadil po přihrávce Jakuba Káníka Michal Bláha.

Potom se ale nechali hned tři hráči Motoru vyloučit a hosté svoji přesilovku pět na tři po právu využili, když Holenda našel Vojtěcha Veverku a ten poslal Brod opět do dvougólového vedení.

O chvíli později dostali opět hosté nabídku ke vstřelení pátého gólu. Hra byla přerušena poté, co na ledě zůstal ležet jeden z hostí. Rozhodčí toto nejdříve jako faul nevyhodnotil, poté změnil rozhodnutí a jako faulujícího hráče určil Romana Tintěru, který dostal osobní trest za nesportovní chování. Ten ale protestoval tak dlouho, až rozhodčí přidal trest do konce utkání. Potrestaný si pak ranou hokejky do plexiskla vysloužil ještě trest ve hře. Toho hosté opět využili, když se prosadil Jiří Vlach. Gól Jáchyma Kondelíka po dělovce od modré minutu před koncem už tak byl spíše čestným a tři body pro Havlíčkův Brod to nijak neohrozilo.

„Věděli jsme, že nás čeká hodně těžké utkání. České Budějovice měly také vítěznou šňůru, vyhrály čtyřikrát po sobě. Připravovali jsme kluky na to, že to určitě nebude lehký zápas. Před zápasem jsme jim říkali, že na play-off máme v podstatě tři mečboly a alespoň jeden z nich musíme proměnit. Chtěli jsme uspět hned proti Motoru, aby se nám zbývající duely v Brodě dobře hrály. Nakonec se nám to povedlo. Parádně jsme to odbojovali a dali jsme góly. Jsme hrozně šťastní, že jsme se do play-off dostali," radoval se brodský kouč Václav Adam.
Branky a nahrávky: 4. Tintěra (Kondelík), 44. Bláha (Káník), 59. Kondelík (Bláha, Rákosník) – 15. Hendrych, 27. Michálek (Hrabaň, Beran), 37. Beran (Benák, Hrabaň), 48. Veverka (Holenda), 54. Vlach (Beran). Rozhodčí: Stanislav Mertl – Josef Mertl, Jan Brůha. Vyloučení: 12:10, navíc Tintěra (MCB) OT 10 min. + TH. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:2. H. Brod: Kulich – Beník, Hrabaň, Rubner, Kopic, Lachman, Polák, Jančařík, Němec – Michálek, Vlach, Beran, Hendrych, Holenda, Veverka, Piskač, Králíček, Přibyl, Donda.

Ladislav Vácha