V extralize jsou tak beznadějně poslední se čtyřmi body na kontě.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
H. KRÁLOVÉ – H. BROD 3:1
Úvodní třetina byla vyrovnaná a Rebelové ji dokonce zakončili vstřelenou vedoucí brankou. „Byl to takový šťastný gól," potvrdil trenér brodských mladíků Richard Cachnín.

Druhou třetinu pak vzal do vlastních rukou domácí favorit. A po čtyřech minutách otočil výsledek. Po druhé domácí brance se Brod snažil udržet soupeře na dostřel, ale… „Byli aktivnější a měli víc střel i víc šancí. Ke konci třetiny jsme dostali gól na 3:1, který podle mě rozhodl," potvrdil Cachnín.

Závěrečná třetina přinesla opět vyrovnanou partii. „Jenže domácí si vítězství pohlídali," zakončil brodský lodivod.
Branky a nahrávky: 23. Malinský (Matouš), 24. Voženílek (Gančarčík, Pilař), 40. Voženílek (Pilař) – 18. Mäki (Dupljaku, Cívka). Rozhodčí: Veinfurter – Čížek, Kis. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 77. Třetiny: 0:1, 3:0, 0:0.  Havlíčkův Brod: Vaněček – Cívka, Ludvík. Krajcigr, Polák, Mozr, Málek, Klofáč, Bancíř, Salát, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Vala, Dupljaku, Mäki.

H. BROD – Č. BUDĚJOVICE 0:5
„Budějovice dnes přijely bojovat o play-off, jelikož mají tři kola do konce, přijely v plné sestavě a ukázaly svou kvalitu," řekl k utkání kouč Richard Cachnín.

Soupeř vlétl do utkání jako uragán a havlíčkobrodským hokejistům téměř nepůjčil puk. Navíc o výsledku rozhodla jedna jediná minuta první třetiny, ve které nastříleli hned tři branky do sítě brodského gólmana Vaněčka. A když ještě přidal v 18. minutě čtvrtý gól, tak bylo po zápase.

Druhé dějství začala obří šance hostů, ale samostatný únik Kutiše lapil Vaněček. Pak se ukázali i domácí, ale Mäki, Polák a Salát nevyzráli na skvělého Sovu.

Do posledního dějství vstoupili lépe domácí, ale obří šance Krajhanzla   uťala jejich aktivitu. Hra poté nestála za nic, ale hostující Motor se přeci jen popáté prosadil a dal výsledku konečnou podobu 2:5.

„Od druhé, třetí třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem, protože jsme kluky nabádali, ať zápas dohrají. Začali jsme lépe bruslit, dohrávat souboje a ten zápas jsme více méně vyrovnaně dohráli," dodal Cachnín.
Branky a nahrávky: 10. Ruda (Prokeš, Smejkal), 10. Michálek (Krátoška, Malovec), 11. Vácha (Šafář), 18. Smejkal (Ruda, Kutiš), 52. Michálek (Panáček, Koupal). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Jan Kleprlík, Petr Velinský. Vyloučení: 3:2, navíc Semrád (HBR) a Krátoška (CEB) 5+DKU za hrubost. Využití: 2:0. Třetiny: 0:4, 0:0, 0:1. Havlíčkův Brod: Vaněček – Cívka, Klofáč, Bancíř, Salát, Krajcigr, D. Vala – Ludvík, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki.