EXTRALIGA ST. DOROSTU

SKUPINA O UDRŽENÍ

LITVÍNOV – H. BROD 6:2
Havlíčkův Brod chtěl poprvé v letošní sezoně obrat Vervu o body, ale už první třetina jeho plány zhatila. V ní svěřenci Richarda Cachnína st. inkasovali celkem čtyřikrát a o osudu zápasu bylo jasno. Havlíčkobrodští hokejisté prohráli rozdílem čtyř branek.

Branky a nahrávky: 7. Beran (Kovačič, Dufek), 8. Damašek (Jouza, Viedemann), 12. Jindra (Baláž), 12. Jouza (Bartoš, Viedemann), 33. Jindra (Kysela, Damašek), 43. Kovačič (Dufek) – 17. Kulhánek, 49. Tecl (Cachnín, Křehlík). Rozhodčí: Miroslav Petružálek – Ondřej Kokrment, Rudolf Tichý. Vyloučení: 1:4, navíc Petržilka (HBR) 5 + OK [KOL]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Třetiny: 4:1, 1:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Nedvěd (12. Rachůnek) – Dvořák, Adam, Horák, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal, Petržilka, Kohout, Tecl, Hromádka, Dudek, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Košťál.

H. BROD – LITVÍNOV 2:8
„Věřili jsme, že na čtvrtý pokus se nám povede vyhrát. Připravili jsme se na to. Povedla se nám polovina utkání, ve kterém jsme hráli vyrovnanou partii. V první třetině jsme vedli 2:0, ale rozdíl mohl být vyšší. Za stavu 2:2 kluci přestali plnit to, co měli. Udělali jsme několik chyb, které Litvínov potrestal. Výsledek je takový, jaký je, bohužel to k hokeji patří. Na druhou stranu nikdo neuvěří, že do poloviny zápasu byla hra naprosto vyrovnaná, ale kvalita soupeře byla nad naše síly,“ řekl k utkání havlíčkobrodský trenér Richard Cachnín.

Branky a nahrávky: 2. Kulhánek (Krejčí, Kohout), 11. Křehlík (Cachnín, D. Vacík) – 27. Dufek (Šarlinger, Kitzberger), 28. Jouza (Bártek, Bartoš), 38. Dufek (Šarlinger, Beran), 38. Kysela (P. Svobda, Jindra), 44. Bartoš (Jouza, Baláž), 51. Kysela (Viedemann, Jindra), 56. Šarlinger (Kitzberger), 57. Kovačič (Jouza, Bártek). Rozhodčí: Vojtěch Král – Vladislav Bernard, Jan Vašíček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Havlíčkův Brod: Rachůnek (38. Arbelovský) – Dudycha, D. Vacík, Krejčí, Adam (A), Horák, Dvořák, Pejchal – Křehlík, Cachnín, Tecl – Hromádka, Kohout, Kulhánek – Pokorný, Rybáček, Vaňous – Košťál.

TŘINEC – H. BROD 4:3
Bruslařům se dvojutkání s Litvínovem vůbec nevydařilo, a tak na konci týdne zajížděli ještě na sever Moravy do Třince. Klub z Vysočiny po třinácti minutách prohrával, ale vývoj utkání dokázal otočit na svoji stranu. Domácí dokázali vyrovnat, ale Havlíčkobrodští dokázali znovu o jednu branku odskočit. Dramatický zápas rozhodla třetí třetina a v ní střelecká aktivita Ocelářů. Domácí dokázali vyrovnat na 3:3 a čtrnáct sekund před koncem si došli pro rozhodující gól.

Branky a nahrávky: 13. Geidl (Čmiel, Matěj), 40. Indrst (Krč, Havránek), 49. Matěj (Michálek), 60. Havránek (Indrst, Krč) – 15. Pokorný (Adam, Kulhánek), 32. Hromádka (Horák, Petržilka), 44. Tecl (Křehlík, Petržilka). Rozhodčí: Vojtěch Fiala – Milan Gančarčík, Michal Novák. Vyloučení: 4:4, navíc Michálek 10 min. OT [NESP], Geidl 10 min. OT [NARZ] a Bulava 5 +OK [KOL] všichni (TRI) . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Havlíčkův Brod: Nedvěd – Adam, Horák, Krejčí, Dudycha, Trupl, Kerber – Vaňous, Petržilka, Tecl, Hromádka, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Košťál.

EXTRALIGA ML. DOROSTU

LETŇANY – H. BROD 2:5
Domácí byli proti Bruslařům hodně oslabení, ale i přesto dokázali ještě do přestávky vyrovnat a v dalších třetinách otočit výsledek duelu a odvézt si tři body za výhru 2:5.

Branky a nahrávky: 3. Vítů, 43. Straka – 18. Fiala (Kopic), 27. Dymák (Kerber, Fiala), 32. Kopic (Zych, Fiala), 44. Kopic (Fiala, Kerber), 52. Zych (Dymák). Rozhodčí: Battěk – Svobodová, Štěpánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:2. Havlíčkův Brod: Vácha – Endl, Zych, Řehout, Kutlvašr, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Pártl, Vyvial.

JIHLAVA – H. BROD 4:3 SN
Havlíčkobrodští mladší dorostenci se představili v dalším derby Vysočiny. Tentokrát se svěřenci trenéra Petra Beránka představili v Jihlavě. Havlíčkobrodským nevyšel vstup do zápasu, když po první třetině prohrávali 0:2. Ve druhé části dokázali bojovníci z Kotliny snížit, ale Dukla si vzala své dvoubrankové vedení zpět. V posledním dějství se hráči z Kotliny rozehráli k velkému výkonu. Dokázali smazat dvoubrankový náskok svého soupeře a ke konci zápasu sahali po plném bodovém zisku, ale přesilovku nevyužili. Utkání šlo do prodloužení, ve kterém ani jeden tým nerozhodl, tak se šlo na samostatné nájezdy. V nich byli lepší domácí, kteří ukončili sezónu Havlíčkovu Brodu, který byl do poslední chvíle v boji o play-off.

Branky a nahrávky: 4. Machovský (Winkler), 15. Augusta (Kravec, Kratochvíl), 47. Zdarsa (Kochrda, Brož), rozh. náj. Zdarsa – 32. Dymák (Kopic, Fiala), 47. Fiala (Kopic, Dymák), 53. Kopic (Fiala). Rozhodčí: Michal Maršálek – Martin Šustr, Radek Husák. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 – 0:0. Havlíčkův Brod: Král – Zych, Řehout, D. Vacík, Kutlvašr, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Pártl, Vyvial.