KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA - 1. ZÁPAS PLAY-OFF

SVĚTLÁ N. S. – CHOTĚBOŘ 10:0

Ze začátku se zdálo, že se bude jednat o vyrovnané utkání, ale od druhé třetiny byla Chotěboř odsouzena pouze k roli sparing partnera. Celkově by se gólové šance Chotěbořských daly spočítat na prstech jedné ruky.

Domácí se vcelku rychle ujali vedení. Po třech a půl minutě hry byl vyloučen chotěbořský Kadlec a nabídnutou přesilovku domácí přijali. Z pravého kruhu střílející Žák využil toho, že obránce Chotěboře stínil vlastnímu brankáři a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání – 1:0. I Chotěboř se brzy dočkala přesilové hry, ale jak to říct kulantně, během ní předvedla velké nic. Dokonce mohla i inkasovat, když se do akce dva na jednoho dostal Žák s Petrem Včelou. Právě Včelovi zabránil ve skórování vracející se obránce hostů. Domácí to nemuselo mrzet. V čase 7:50 dostali další možnost přesilové hry a i tu dokázali využít. Tentokrát Žák přihrával do jízdy na Radima Křišťana, a ten puk tečoval na vzdálenější tyč – 2:0. Zbytek třetiny se dohrával ze strany na stranu, ale bez větších gólových příležitostí na obou stranách.
Ve druhé třetině se Sklářům podařilo vměstnat tři góly do pěti minut. Po pětačtyřiceti sekundách hry vypálil od modré čáry Šíma, jeho projektil dokázal šikovně tečovat za záda brankáře hostů Pavel Blažek – 3:0. V čase 22:17 byl vyloučen chotěbořský Vácha. V početní výhodě vyčkával na modré čáře Ondřej Včela a rozmýšlel, jestli zvolit střelu nebo přihrávku. Nakonec vybral druhou možnost a přihrál na najíždějícího Petra Včelu, jehož střela skončila v soupeřově síti – 4:0.

Pátý gól měl na svědomí také Petr Včela. Toho poslal obloučkem do úniku Jaroslav Žák a zkušený hráč Petrova formátu svůj únik dotáhl do úspěšného konce – 5:0. V půlce třetiny potom měla i Chotěboř první vážnější šanci. Po úniku Dvořáka, který předvedl ukázkový skok vpřed ala rybička při děkovačce, bylo nařízeno trestné střílení. To chotěbořský kanonýr neproměnil, přitom už si brankáře Koubského položil a stačilo jen zvednout puk. To se mu naštěstí nepovedlo a trefil pouze na ledě položený beton domácího brankáře.

Trest na sebe nechal čekat sedm minut, dokonce přišel i při světelském oslabení! Ondřej Šíma vyslal do úniku Jakuba Doležala, který překonal chotěbořského brankáře – 6:0. Po tomto gólu byl ještě před buly vyloučen Kraučuk, čímž svému týmu moc nepomohl. Právě při jeho trestu vypálil od modré čáry Ondřej Šíma, jeho střela zaplula přesně do horního víka – 7:0. Pět gólů v prostřední části prakticky rozhodlo o výsledku utkání, ale ještě čekala poslední třetina.

„Deset, deset, deset!" neslo se před začátkem třetí třetiny Pěšinkami. Přání po potupné desítce začal naplňovat v čase 48:40 Petr Šudoma, který v rohu vydoloval puk a najel si až před brankáře Hamariče a lehkým lobem ho překonal – 8:0.

V 56. minutě se po přihrávce od Ondřeje Šímy otevřelo trochu víc místa před Jakubem Doležalem. Ten toho využil, najel si blíže branky a střelou pod víko zvýšil už na 9:0. Skandování po desítce ještě zesílilo.

Desátá branka přeci jen padla, a to symbolicky deset sekund před koncem, opět v přesilové hře. Jaroslav Žák poslal přihrávku na najíždějícího Petra Včelu, a ten už pokořil marně se přesouvajícího brankáře Hamariče.

Branky a nahrávky: 4. Žák (O. Včela), 8. Křišťan (Žák, Jak. Doležal), 20. Blažek (Jak. Doležal), 23. P. Včela (O. Včela, Žák), 25. P. Včela (Žák), 37. Jak. Doležal (Šíma), 38. Šíma (Jak. Doležal, Dolinský), 48. Šudoma (Varga), 56. Jak. Doležal, 59. P. Včela (Křišťan, Žák). Vyloučení: 9:8. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 460. Třetiny: 2:0, 5:0, 3:0. Světlá n. S.: Koubský – O. Včela, Šíma, Svoboda, Venc, Kubát, Varga, Špatenka – Jar. Doležal, Jak. Doležal, Žák, P. Včela, Křišťan, Štros, Dušátko, Blažek, Dolinský, Šudoma, Kopecký. Chotěboř: Pešek (od. 25. Hamarič) – Krejčí, Vácha, Kadlec, Heřmanský, Veselý, Ludvík, Müller – Coufal, Hospodka, Eis, Kraučuk, Svoboda, Žemlička, Hajšman, Dvořák, Adamec, Petržílek, Činčila.

(fbe)