Superpohár hrající se na dva zápasy, začínal pátečním utkáním v Trutnově, kde okleštěná sestava Světlé inkasovala potupnou desítku. „Chybělo nám devět hráčů ze základní sestavy. Pátek není naším hracím dnem, navíc jsme se o termínu superpoháru dozvěděli pouze pět dní dopředu a kluci vesměs nedostali v práci volno. Naopak jsme spoléhali na domácí nedělní zápas," prozradil světelský trenér Jan Krajíček.

SUPERPOHÁR 1. ZÁPAS

TRUTNOV – SVĚTLÁ N. S. 10:4

„Bylo vidět, že Trutnov má zkušené mužstvo a my jsme chtěli odehrát zápas s touto sestavou, s co nejmenším přídělem. Chtěli jsme nabourávat jejich hru, ale to se nám nedařilo. Ve druhé třetině jsme stačili snížit ještě na 3:2, ale potom nám soupeř odskočil a nakonec z toho byl výsledek, jaký byl," řekl k prvnímu zápasu kouč Světlé Jan Krajíček.

Branky: Chytráček 4, Luštinec 3, Procházka, Antonín, Mašek – P. Blažek 2, Kůrka, Svoboda. Třetiny: 2:0, 4:2, 4:2. Světlá: Koubský – M. Blažek, Svoboda, Kůrka, Bancíř – Jakub Doležal, Šudoma, P. Blažek – Špatenka, Jaroslav Doležal, Nedvěd – Křišťan, Krajíček.

2. ZÁPAS

SVĚTLÁ N. S. – TRUTNOV 3:1, 2:3sn

Někteří světelští hokejisté nebyli týden na ledě a podle toho vypadal i úvod utkání.

Hned ve druhé minutě střílel Malinský a Chytráček dorážkou poslal Trutnov do vedení. „Náš rozjezd byl pomalejší. V týdnu byly ještě oslavy a v pátek nebyl kvůli prvnímu zápasu trénink, takže někteří hráči se těžko dostávali do herního tempa," prozradil Krajíček. Z vedení se hosté radovali pouze tři minuty. Potom se štěstím prostřelil trutnovského gólmana P. Blažek. Do konce první třetiny měly oba týmy šance, ale brankáři už puk za svá záda nepustili. Ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný hokej, ale gólově se prosadila pouze Světlá.

Nejprve mohl poslat hosty do vedení Zítka, ale skákající kotouč za Koubského nedopravil a nepovedlo se to ani Chytráčkovi. Ve 35. minutě potrestal zaváhání trutnovských beků Dolinský – 2:1. I závěrečná dvacetiminutovka pokračovala ve stejném duchu. Hosté se snažili vstřelit vyrovnávací branku, ale Koubský chytal fantasticky. Na druhé straně mohl rozhodnout Žák s Petrem Včelou, ale i Škop ukazoval své umění. Minutu a půl před koncem si trutnovský trenér Ladislav Lubina vzal oddechový čas a zkusil hrát power-play.

Při ní měli hosté dvě obrovské příležitosti, v obou se vyznamenal Koubský. Zákonitě přišel trest z hole Křišťana, který trefil odkrytou branku – 3:1. Zápas se dostal do prodloužení, ve ktermé úvod patřil Světlé a konec Trutnovu. Branku v něm diváci neviděli a o vítězi superpoháru musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli v poměru 3:2 šťastnější hosté.

„Nájezdy jsou o štěstí, ale nechápeme, proč nám rozhodčí neuznal nájezd a vymyslel si, že to byla tyčka. I hosté přiznali branku. Byl to pěkný hokejový večer, ale tímto verdiktem na něj rozhodčí Prchal hodil negativní stín," smutnil Krajíček.

Branky:  P. Blažek, Dolinský, Křišťan – Chytráček. Rozhodčí: Prchal. Diváci: 350. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0 – 0:0. Světlá: Koubský – Svoboda, Kůrka, Venc, Bancíř, Jakub Doležal, Šíma – P. Včela, Žák, Křišťan – Špatenka, Jaroslav Doležal, Jelínek – Hynek, Dolinský, P. Blažek.