V domácím prostředí se představila Světlá, která na začátku třetí třetiny prohrávala s Litomyšlí už 2:5, ale parádním obratem na 8:5 se přiblížila k finálové sérii. Naopak se vzdálila chotěbořským hokejistům, kteří prohráli v Moravské Třebové vysoko 8:2.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA -  SEMIFINÁLE PLAY-OFF - 3. ZÁPASY

SVĚTLÁ N. S. – LITOMYŠL 8:5

Domácí tým se musel obejít bez útočníka Žáka a obránců Kůrky s Michalem Blažkem. Úvod zápasu patřil světelským hráčům, ale ze svého tlaku nedokázali nic vytěžit.

Za svoji pasivitu v koncovce byli potrestáni třemi brankami. „Měli jsme na začátku některou ze čtyř šancí proměnit. Místo toho jsme vyrobili individuální chyby v rozehrávce a soupeř ze tří střel dal tři góly," kroutil hlavou světelský trenér Jan Krajíček.

Po přestávce udělal domácí kouč změny v sestavě a Dolinský svojí brankou snížil. Jenže přišla další chyba a hosté opět trestali – 1:4. Do konce druhé třetiny  přišlo ze strany domácích snížení, ale na začátku třetího dějství přišlo ze strany Litomyšle opět odskočení na rozdíl tří branek a zdálo se, že je po zápase.

Navíc se Šíma nechal vyloučit na pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Tuto přesilovku Světlá ustála a navíc se jí podařilo snížit na 3:5.

„Byl to rozhodující moment zápasu, potom jsme byli aktivní a soupeř na čele s gólmanem znervózněl," poznamenal Krajíček. Najednou hosté nevěděli, kde jim hlava stojí, čehož Světlá využila a brankostrojem utekla až na konečných 8:5 a jeden zápas jí dělí od vytouženého finále.

„Naše individuální chyby jsou v play-off neomluvitelné. Hráči se musí tohoto prostě vyvarovat. Věřím, že ve čtvrtek vyhrajeme a zahrajeme si finále," dodal Krajíček.

Branky Světlé: Dolinský 2, P. Blažek 2, Jelínek, Kubát, P. Včela, Jaroslav Doležal. Rozhodčí: Doležal – Habásko, Souček. Vyloučení: 4:7 navíc Šíma (SV) 5+OT. Využití: 1:1. Diváci: 450. Třetiny: 0:3, 2:1, 6:1. Světlá: Zvolánek (21. Koubský) – Svoboda, O. Včela, Venc, Šíma – P. Včela, Jelínek, Kubát – Špatenka, Jaroslav Doležal, Dolinský – Jakub Doležal, Šudoma, P. Blažek – Štros.

M. TŘEBOVÁ – CHOTĚBOŘ 8:2

Stejně jako v prvním zápase v Moravské Třebové hráli chotěbořští hokejisté vyrovnanou partii první dvě třetiny. V té poslední zatím v obou případech zkolabovali. Tentokrát závěrečné dějství prohráli 5:0.

Branky Chotěboře: Pokorný, Činčila. Třetiny: 1:0, 2:2, 5:0. Chotěboř: Pešek (43. Novák) – Krejčí, Vácha, Kadlec, Hospodka, Kubát, Eis, Hajšman, Pokorný, Každan, Piskač, Činčila, Novotný, Dvořák, Žemlička.

Další program zápasů: 

Ve čtvrtek 20. února se hrají čtvrté zápasy semifinálové série play-off.

Litomyšl – Světlá n. S.

Chotěboř – Moravská Třebová

(oba zápasy začínají v 18.30)

Pokud by v domácím prostředí uspěla Litomyšl nebo Chotěboř, hráli by se případné páté zápasy v neděli 23. února od 17 hodin v Pěšinkách a v M. Třebové.