Na soupeře si musejí ještě počkat, neboť Chotěboř zdramatizovala druhou sérii s Moravskou Třebovou, kdy po výhře 4:3 srovnala stav série na 2:2, a rozhodne se v neděli na ledě Moravské Třebové.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
SEMIFINÁLE PLAY-OFF
4. ZÁPASY
LITOMYŠL – SVĚTLÁ N. S. 1:4
Úvod zápasu byl ze strany hostů, kteří byli pod tíhou rozhodnutí série, hodně nervózní. Ta se promítala především v zakončení, když nechávali vyniknout výborného gólmana Kalouska. Zodpovědnost na sebe vzal nejzkušenější světelský hráč Jaroslav Žák, který se dostal do úniku a poprvé překonal Kalouska.

Po přestávce už byla Světlá aktivnější, ale ze svých šancí dokázala zužitkovat opět pouze jednu. To Žák vyslal do úniku Hynka, a ten mazácky zakončil – 0:2.
Potom se do tlaku dostala domácí Litomyšl a hlavně v přesilové hře hostům hodně zatápěla. Čisté konto držela jen výborným zákrokům gólmana Koubského.

„To, že jsme v této přesilovce neinkasovali, byl asi rozhodující moment tohoto zápasu," přiznal světelský kouč Jan Krajíček.

V závěrečném dějství už byla Světlá opatrná, přesto se nevyvarovala chyb v obraně. Při jedné z nich musel Koubský zlikvidovat trestné střílení. Z další přesilovky už Litomyšl trestala a snížila na 1:2.
Početní výhodu dostali i hosté. Dokázali ji využít třetí brankou, a nepřipustili tak žádné drama. Výhru ještě pojistili čtvrtou brankou.

„Celková série byla velmi zajímavá. Zkušenosti i kvalita nás od začátku pasovaly do role favorita, proto jsem rád, že se nám povedlo postoupit. Rozhodující moment byl ve třetím zápase, kdy jsme doma dokázali otočit výsledek z 2:5 na 8:5. Rád bych Litomyšli poděkoval za pěknou sérii. Kvůli lidem a derby bych si do finále přál Chotěboř," nechal se slyšet Krajíček.

Branky Světlé: P. Včela 2, Žák, Hynek. Rozhodčí: Čížek. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2. Světlá: Koubský – O. Včela, Svoboda, Venc, Kůrka, M. Blažek, Šíma, Pancíř – P. Včela, Žák, Kubát – Špatenka, Jaroslav Doležal, Jelínek – Jakub Doležal, Dolinský, P. Blažek – Hynek, Štros. Stav série: 1:3

CHOTĚBOŘ – M. TŘEBOVÁ 4:3

Chotěbořští hokejisté hráli doma o všechno. V případě prohry by se mohla s finálovou účastí rozloučit. V první třetině si oba týmy vytvořily bezpočet šancí, ale brankové se ujala až ta ze čtrnácté minuty, kdy se po parádní akci prosadil Hospodka.

Po přestávce lépe bruslili hosté a Pešek se v chotěbořské brance musel pořádně otáčet. Bohužel ani on nezabránil Kučerovi vyrovnat.
Z vyrovnání se hosté radovali pouze půl minuty. Potom předvedli další ukázkovou akci Hospodka s Dvořákem, druhý jmenovaný rozjásal domácí fanoušky.

Ve 34. minutě Moravská Třebová opět vyrovnala. To pěknou souhru předvedl Zeman s Kučerou. Na začátku třetího dějství se hosté dostali dokonce do vedení a s Chotěboří to nevypadalo dobře.
Jenže parta okolo hrajícího trenéra Martina Kubáta ukázala, jací jsou bojovníci. Sám Kubát vyrovnal na 3:3 a v čase 59:44 strhl vedení na domácí stranu obránce Kadlec. Série se tedy bude rozhodovat v neděli na ledě Moravské Třebové a fanoušci si určitě v tomto zápase přijdou na své.

Branky Chotěboře: Hospodka, Dvořák, Kubát, Kadlec. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:1. Chotěboř: Pešek – Krejčí, Vácha, Novotný, Kadlec – Žemlička, T. Ludvík, Kubát – Hospodka, Dvořák, Eis – Hajšman, Činčila, Mašek. Stav série: 2:2