Světlá si zahraje semifinále. Trefil ho v prodloužení kapitán Ondřej Včela

Světlá nad Sázavou – Přes pět stovek diváků vidělo ve světelských Pěšinkách poslední zápas čtvrtfinále Krajské hokejové ligy proti týmu Chotěboře.

3.2.2016

Tři zápasy stačily světelským hokejistům (ve světlém) k vyřazení Chotěboře ve čtvrtfinále play-off Krajské hokejové ligy. Foto: Jaroslav Ludvík

Radovat se z vítězství mohli nakonec domácí diváci. I když velkou dávkou k dramatu přispěl gólman Chotěboře Matěj Pešek, který domácím vychytal velké množství gólových šancí.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA - 3. ZÁPAS PLAY-OFF

SVĚTLÁ N. S. – CHOTĚBOŘ 2:1PP
Utkání začalo hodně zostra. Po minutě a devíti sekundách byli vzájemně vyloučeni domácí Petr Včela a Jan Svoboda. Chotěboř tak získala dvojnásobnou dvouminutovou početní výhodu pět proti třem. Světelští měli štěstí, že proti nim stála Chotěboř, která by nedokázala proměnit přesilovku, i kdyby proti nim stál samotný gólman. Jak již napovídá předchozí věta, Chotěboř nedokázala využít ani jednu přesilovou hru v zápase, stejně tak i v celé sérii. Na to by se měla v další části sezóny zaměřit, pokud chce ukončit sezónu alespoň pátá. Ani Světlé se nedařilo proměňovat gólové šance. Velkou zásluhou na tom měl nejvíce platný hráč Chotěboře v celém utkání i sérii Matěj Pešek. Bez něho by chotěbořští odjeli s tučným brankovým účtem, jako černým pasažérem. První dvě třetiny nepřinesly ani jednu branku.

Před třetí třetinou tedy svítilo na světelné tabuli 0:0. Velký nezvyk po minulém utkání, kdy ve stejnou dobu ukazovala tabule 7:0. Až v padesáté druhé minutě chyboval chotěbořský Novotný při rozehrávce a namazal přímo na hůl Jakuba Doležala. Ten si najel na volný střed a poslal přihrávku na Michala Dolinského, který puk pouze protečoval do branky – 1:0. Odpověď přišla po tři a půl minutě hry. Domácí obránci si omylem srazili puk do vlastní branky. Gól byl přiznán Hajšmanovi – 1:1. Do konce třetiny už gól nepadl, a tak muselo rozuzlení přijít až v prodloužení. V tom rozhodl po čtyřiceti sekundách hry kapitán Ondřej Včela. Ten využil výborného clonění před brankářem a od modré čáry rozhodl zápas a celou sérii – 2:1.

„Šli jsme do zápasu s tím, že v sérii vedeme 2:0, ale ten poslední krok bývá nejtěžší. Bylo to vidět i na ledě. První půlka utkání nebyla od nás ideální. Chotěboři výborně zachytal gólman, proto se zápas rozhodl v prodloužení. Při mé brance odvedli skvělou práci útočníci, kteří zakryli gólmanovi výhled," řekl Ondřej Včela.

Spokojený byl po zápase světelský trenér Jan Krajíček: „V první třetině nám nešly nohy a bylo důležité, že jsme ubránili oslabení pět na tři. Chotěboř byla v první třetině hladovější, potom jsme se už do šancí dostávali a důležitý faktor byl chotěbořský gólman Matěj Pešek. Byl to pro nás velice těžký zápas. V sérii nám paradoxně ublížila vysoká výhra 10:0 v prvním zápase, kdy Chotěboř neměla v dalším průběhu série co ztratit a v našich hlavách došlo k uspokojení. Chotěboř byla zdatný soupeř, série měla grády pro diváky a z celkového pohledu se odehrála korektně."
Branky a nahrávky: 52. Dolinský (Doležal Jak.), 61. Včela O. (Svoboda J.) – 55. Hajšman Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 1:0. Světlá n. S.: Koubský – Venc, Šíma, O. Včela, J. Svoboda, Špatenka, Kubát – Jak. Doležal, P. Včela, Varga, Křišťan, Jar. Doležal, Kopecký, Šudoma, Dušátko, Žák, Blažek, Dolinský. Chotěboř: Pešek – Krejčí, Vácha, Müller, Kadlec, Veselý, Ludvík, Novotný – Coufal, Hospodka, Kraučuk, Hajšman, Činčila, V. Svoboda, Dvořák, Petržílek. Konečný stav série: 3:0.