Své ovečky nyní trénovat nemůže, proto může pozornost věnovat své ratolesti. Trenér druholigových hokejistů Velkého Meziříčí Karel Vejmelka pozorně sleduje výkony svého syna v brance brněnské Komety v letošním extraligovém play-off. „O hokeji se spolu samozřejmě bavíme, ale žádné pokyny mu nedávám,“ přiznal Vejmelka.

Po definitivním vynesení ortelu nad amatérskými hokejovými soutěžemi na začátku února může kouč Horáckého hokejového klubu pozorně sledovat naše dvě nejvyšší soutěže. „Samozřejmě se na boje ve vyřazovací části extraligy i první ligy dívám. Jakmile bylo jasné, že už nebudeme moci ani trénovat, nic jiného nám ani nezbývá,“ povzdechl si.

Vejmelka má navíc jedno horké želízko v ohni. Jeho stejnojmenný syn je totiž brankářskou jedničkou hokejistů Komety Brno. „Je pochopitelné, že jsem jeho velkým fandou. Jako otec i trenér mu moc držím pěsti, z toho pak také vyplývá i moje fanouškovství Kometě,“ popisoval.

Hnací silou je při utkáních pro divizní fotbalisty FC Žďas Žďár středopolař Čestmír Vitásek (v bílém). Čtyřiadvacetiletý hráč bohatě zúročuje zkušenosti z mládežnických let v Jihlavě.
Slavia nyní předvádí fotbal světové úrovně, uznale pokyvuje hlavou Vitásek

V osmifinále extraligového play-off ovšem měl celek z jihomoravské metropole pořádně namále. Proti Vítkovicím totiž prohrával na zápasy už 0:2. „V play-off už je to většinou padesát na padesát. Ty zápasy jsou tak vyrovnané, že často rozhoduje jediná chyba či jediný gól. Vítkovice potvrdily, že nabraly dobrou formu, zdálo se mi, že měly herně dokonce malinko navrch,“ všiml si kouč Horáků.

Kometě se však podařil velký obrat, třemi výhrami v řadě si vybojovala postup do čtvrtfinále. „Pevně jsem věřil, že předchozí zkušenosti, ale i trocha štěstí, pomohou Brnu k postupu,“ přiznal.

Hovory na hokejové téma se u Vejmelků, celkem logicky, vedou poměrně často. „Pochopitelně se o hokeji bavíme, ale žádné pokyny Karlovi nedávám. Rozhodně mu neradím, na to má trenéry v Kometě, ale i dostatek zkušeností. Navíc do práce gólmanů jsem nikdy tolik neviděl a tudíž ani nemluvil,“ zdůraznil.

Kapitán žďárských Plamenů Martin Pleva byl z průběhu letošního ročníku druhé ligy hodně rozladěný.
Místo hokeje nyní více sleduje fotbal. Fandím Realu a Ronaldovi, přiznal Pleva

Jeden velký přínos pro něj ovšem hovory se synem mají. „Když se třeba bavíme o některém jeho zákroku, získám od něj náhled z pozice gólmana. To se mi do trenérské praxe moc a moc hodí,“ pochvaloval si.

Trenérské řemeslo však nyní trenér Velkého Meziříčí odsunul na druhou kolej. „Přípravu na nový ročník zatím vůbec neřeším, nemá to význam. Teprve až budou nastavená nějaká pravidla, budeme se o ní bavit. Zatím ale není vidět žádný výhled či změna, ta nejistota je poměrně velká. V každém případě nás ale čeká složitá doba, hokejová přestávka totiž byla pro amatérské hráče až příliš dlouhá,“ naznačil Vejmelka.