Navíc je po jedenácti kolech druhé hokejové ligy nejproduktivnějším hráčem skupiny Střed. Za deset zápasů stihl vstřelit deset branek a k tomu připsat jedenáct asistencí. Rád by v Kotlině viděl do Vánoc při zápase Bruslařů více než tisíc fanoušků.

Nedávno jste si připsal 300. bod v dresu Havlíčkova Brodu v novodobé historii. Překonal jste i Richarda Cachnína, řekli jste si s ním k tomu něco?
Jelikož jsme spolu trénovali asi od sedmé nebo osmé třídy, tak jsme se o tom samozřejmě bavili. Pogratuloval mi před týmem veřejně, bylo to příjemné.

Věděl jste o takovém milníku před nebo v průběhu sezony?
O tom jsem nevěděl. Před sezonou vůbec a během sezony mi to říkal náš vedoucí Riči, ale nevěděl jsem, jak jsem na tom. Až po zápase v Písku jsem zjistil, že jsem ten rekord překonal.

Před sezonou jste byl zraněný, takže jaká byla vaše očekávání od nového ročníku?
Nějakou část letní přípravy jsem vynechal a myslel jsem, že nestihnu ani začátek sezony. Naštěstí jsem se dal nějak do pořádku a zatím se nám daří, snad to bude šlapat dál. Je to zásluha všech.

Velký podíl na tom má váš parťák Lukáš Endál, který bude nastupovat i za Slavii. Jak vám vyhovuje spolupráce?
Samozřejmě Endy má na všem obrovský podíl. To je hráč, který by měl i na extraligu a je to nesmírně cenné, že má takové srdce a chce pomoci Havlíčkovu Brodu ho vrátit tam, kam patří. Je to super s ním hrát, všechno je pro vás jednodušší.

Havlíčkobrodská družina prozatím šlape, jak moc tomu napomohla letní příprava na ledě?
Na začátku sezony zřejmě nebudou ty rozdíly kvůli fyzičce, ale rozhodně jsme měli jednodušší přechod do sezony než ostatní týmy, což nás asi zvýhodňuje.

Vy jste letní přípravu částečně vynechal, jak probíhala?
Bohužel jsem s klukama nemohl trénovat na suchu. Takové ty odrazové cviky v tělocvičně a podobně jsem byl nucen vynechat. Ale právě na ten led jsem občas chodil, což mi hrozně moc pomohlo i pro ten návrat.

V Havlíčkově Brodě jste miláčkem fanoušků. Všiml jste si mírného nárůstu návštěvnosti při zápasech Bruslařů?
Určitě si toho všímáme a jsme za to rádi. Je potřeba, abychom hráli dobře, to je základ. Vzhlížíme k té magické tisícovce, derby jsou atraktivní, takže věříme, že by to mohlo do Vánoc padnout. Víme, že jsou lidé zvyklí na prvoligový hokej, na druhou stranu ty zápasy jsou i tak zajímavé.

Je brzy hodnotit, ale kde byste se rád s Bruslaři po konci sezony viděl?
Všechno se rozhoduje až v play-off. Ale chceme se pohybovat nahoře a hlavně začít vyřazovací boje doma. Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězné zápasy, což bude určitě náročné a ta výhoda domácího prostředí důležitá. Případné finále potom to stejné.

Ondřej Krásný