Jihlavský forvard Illéš před včerejším zápasem měl jasný cíl, v Benátkách zvítězit. Avšak také upozorňoval na mladý tým a jeho rychlost.A právě tato skutečnost se ukázala jako rozhodující v utkání druhého kola Chance ligy. Domácí celek udeřil třikrát z rychlého přečíslení, k tomu přidal ještě jednu branku v přesilové hře.

Kdežto hosté z Jihlavy se trápili a zmohli se jen na jedinou přesnou střelu. Zadražil v úvodu druhé části srovnal na 1:1, pak to byl však zmar. Ať u v bránění, tak i v proměňování šancí. Čachotský netrefil za stavu 1:2 odkrytou svatyni, poté mohli zadělat na drama Illéš s Pekrem. Nestalo se, a tři body brali domácí!

Ani Třebíči nebylo přáno. Zápas v Prostějově měl zprvu hodně podobný scénář, jako ten, co odehrála Slavia v Litoměřicích. Brzké vedení, poté nevydařená pasáž a úprk soupeře na 3:1.

Rozdíl byl včera v tom, že domácí dokázali na začátku druhé části rozdíl navýšit, a přestože hosté rychle reagovali, podruhé v krátké době se jim srovnat krok a vytěžit bod nepovedlo. Orli výhru v závěrečné třetině pojistili využitou přesilovkou, odpověď našli i na Chalupovo snížení.

Suma sumárum, týmy z Vysočiny včera shořely jako papír a v sobotu před svými fanoušky budou mít co napravovat.

Chance liga
BENÁTKY N. J. – JIHLAVA 4:1
Branky a nahrávky: 7. Jiruš (Čederle, Krejčí), 45. Průžek (Dlouhý), 51. Kolmann (Špaček) – 25. Zadražil (Čachotský). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Bosák, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 230. Třetiny 1:0, 0:1, 3:0. Jihlava: Brož – Černý, Krenželok, Bukač, Kolář, Mareš, Bilčík, Černohorský – Illéš, Zadražil, Čachotský – Pekr, Fronk, Jiránek – Chlubna, Poletín, Harkabus – Havránek, Lichanec, Hrala.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 6:3
Branky a nahrávky: 9. Novák (Žálčík, Drtil), 18. Hrníčko (Žálčík), 19. Mrázek (Matyáš, Bartoš), 22. Vachutka (Kaut, Jandus), 48. Chlán (Hrníčko, Žálčík), 58. M. Novák (Matyáš) – 7. Šťovíček (Nedvídek), 23. Szathmáry (Ferda), 54. Chalupa (Krliš). Rozhodčí: Čech, Sudoma – Vašíček, Král. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Třetiny 3:1, 1:1, 2:1. Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Chalupa, Nedbal, Zukal, Vodička, Valík – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Michálek, Kunc, Ferda – Křehlík, Čížek, Vedral.

Ostatní výsledky: Šumperk – Havířov 2:3p, Kladno – Slavia 2:4, Ústí – Probuba 3:4sn, Kolín – Vsetín 3:0, Sokolov – Litoměřice 12:5.