„Měli jsme zde vyhrát za tři body. Dva body jsme tady ztratili. Rozhodlo naše neproměňování šancí. Třikrát jsme to mohli dávat do prázdné brány, ale neproměnili jsme to," řekl na úvod trenér BK Aleš Totter.

Hned první šanci „zazdil" v úvodních minutách Ludvík a vzápětí přišel trest z hokejky Gombara. I nadále měli hosté hru pod kontrolou. „Bohužel naše zápasy jsou stejné. Vytvoříme si tlak, který nezužitkujeme a potom smolně inkasujeme," smutnil Totter a dodal: „Hra, pohyb i systém nám funguje. Hazardujeme s těmi neproměněnými šancemi." Sokolov vedl 1:0, ale branky přišly i na druhé straně, když se vývoj zápasu podařil otočit Endálovi s Třetinou. Sokolovu se podařilo vyrovnat na 2:2, ale ve třetí třetině vrátil BK vedení opět Třetina. Potom na ledě začali úřadovat rozhodčí, kteří za celý zápas vyloučili osm hráčů na straně Havlíčkova Brodu a na domácí straně pouze tři.

„Není možné, aby při našem tlaku byl takový poměr vyloučených. Za 45 minut neudělal soupeř faul. Jak v Jablonci, tak v Sokolově rozhodčí podlehli domácímu publiku a já věřím, že my budeme mít v Kotlině taky takové diváky," přeje si brodský kouč. Právě přesilové hry rozhodly o konečném výsledku, kdy z početní výhody vyrovnal Račanský, vynutil si prodloužení a v něm rovněž v početní výhodě rozhodl. „Pokud budou takto rozhodčí pískat v Kotlině, tak neprohrajeme doma žádný zápas. Na ty drobné háčky a sekání, aby hráči nereagovali, to by museli být z kamene," měl jasno Totter a dodal: „My prostě musíme proměňovat šance ve hře pět na pět."