Po nepovedené první třetině si nakonec odvezli tři body za výhru 4:3.

II. HOKEJOVÁ LIGA

JABLONEC – H. BROD 3:4
Úvod utkání byl hodně nedisciplinovaný, ale ani jeden z týmů toho nedokázal využít ve svůj prospěch. O poznání méně to mrzelo domácí, kteří se v 10. minutě ujali vedení. Kamil Bříška s Lukášem Tondrem dokonale vyšachovali brodskou obranu a druhý jmenovaný zblízka uklidil puk do odkryté brány. Hosté se ani nestihli vzpamatovat a už to bylo 2:0, když přečíslení 2 na 1 krásně vyřešila dvojice Tomáš Demel – Tomáš Čechura a druhý jmenovaný zametl puk do sítě. Bruslaři však v 16. minutě odpověděli, když přebral od Miroslava Dubna puk Patrik Přidal a přehodil brankáře Boušku. Vlci si mohli vzít dvoubrankové vedení zpět, když brankář Dusík neudržel puk ve výstroji po kontaktu s protihráčem, ale Marek Frk netrefil prázdnou bránu. Severočeši se pak dopouštěli faulů a stihl je za to krutý trest, když Broďáci využili dlouhou přesilovku 5 na 3. Jevgenij Kondratěv předložil krásnou nahrávku zpoza brány na hůl Miroslava Dubna a ten nad lapačku brankáře Boušky vstřelil svůj první gól po návratu do Kotliny. Totterova parta byla lepší a dokonala zasloužený obrat. Miroslav Třetina naservíroval od hrazení lahůdkový pas před bránu a Patrik Přidal skóroval mezi gólmanovy betony. Rozhodující moment zápasu přišel na začátku třetí periody.

Ruský tandem Igor Loginovskij – Kirill Vlasov sehrál bravurně přečíslení 2 na 1 a druhý jmenovaný poslal svůj tým z bezprostřední blízkosti do dvougólového trháku. Jablonec nad Nisou ale nesložil zbraně a bojoval ze všech sil, v cestě mu však stál famózně chytající gólman Dusík. Severočeši se nakonec dočkali, ale dorážka Tomáše Demela do prázdné brány sekundu před závěrečnou sirénou už jen upravila skóre na konečných 3:4.

„Myslím si, že jsme si sebrali body, které jsme ztratili doma s Kolínem. Pozitivní je, že jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj, ve třetí třetině jsme si výsledek ubránili. Pro sebedůvěru je dobře, že jsme vyhráli. Týmy mají herní vazby v sobě, my se ještě sehráváme. Teď nás čeká dlouhá cesta do Sokolova, potom hrajeme třikrát doma a po šesti kolech se ukáže, kam budeme patřit," má jasno brodský kouč Aleš Totter.

Ladislav Vácha