Čekají je totiž dva týmy z úplného dna tabulky, konkrétně Beroun a Písek. Utkání s těmito celky však někdy mohou být velice zrádná. Své o tom vědí například hokejisté Dukly, kteří v minulém kole odjížděli z Písku s pouhým bodem.

Tímto výsledkem povzbuzený celek od řeky Otavy zavítá dnes na led Horácké Slavie, která po Jihlavě přebírá soupeře. „Nečeká nás nic jednoduchého, protože tahle mužstva hrají o každý bod, stejně jako my. Každopádně  ale chceme to utkání zvládnout," tvrdí třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Také jeho tým má v zádech parádní výsledek. Z ledu první Mladé Boleslavi si totiž odvezl vítězství 4:1. Proti Písku sice budou muset Horáci daleko více tvořit hru, zásadní taktické změny se ale oproti sobotnímu souboji nechystají.

„My se chceme držet naší hry a určitě nebudeme otvírat zadní vrátka. Máme nastavenou hru, která funguje, pokud se dodrží, a je jedno, jestli hrajete v Boleslavi, nebo doma s Pískem," připomíná třebíčský stratég. „Je důležité hrát dobře v obranné fázi, nepustit soupeře do hry a samozřejmě také přidat nějakou branku, aby naše hra byla klidnější. V poslední době se mi zdá, že hrajeme lépe venku než doma a rádi bychom potěšili i naše fanoušky," dodává.

Horácká Slavia měla v Mladé Boleslavi velké problémy se složením kádru. Pět hráčů základní sestavy onemocnělo a o moc lepší to nebude ani v duelu s Pískem.

„Kluci měli v sobotu devětatřicítky horečky, tak uvidíme, jak se někteří z nich budou cítit. Určitě nebudeme mít k dispozici Rangla, kterému se to zvrhlo v angínu," prozrazuje s tím, že jisté nejsou ani starty hráčů z Komety, kteří včera dohrávali souboj s pražskou Spartou.

Jak už bylo zmíněno, Dukla v posledním zápase rozhodně nezazářila a pošramocenou reputaci se pokusí napravit proti Berounu. Důležité bude také zvýšit si sebevědomí před sobotním derby s Havlíčkovým Brodem. „Doufáme, že se nám konečně vrátí někteří sportovci z marodky. V Písku jsme měli hodně oslabený mančaft, i když kluci z juniorky hráli výborně. Samozřejmě potřebujeme vyhrát a s blížícím se derby se naladit na vítěznou vlnu," konstatuje jihlavský útočník Martin Filip.

Souboje obou dnešních soupeřů letos přináší brankové hody. Ve třech utkáních jich dohromady padlo už 28. „Vzhledem k naší produktivitě v posledních zápasech už by bylo dobré, abychom zase nastříleli hodně gólů," usmívá se zkušený matador.

Jediným týmem z regionu, který se představí venku, je Havlíčkův Brod. Na severu Čech ho čeká souboj s Kadaní, kterou Rebelové letos doma dvakrát porazili.

Na kadaňský led ale dobré vzpomínky nemají. Prohráli tam totiž jasně 2:8. „Teď nás čekají zápasy s týmy, které jsou v tabulce nad námi, takže jakýkoliv bod z Kadaně by byl super," hlásí na klubovém webu útočník Martin Ondráček.