Jako první přitom udeřili ve středu navečer domácí. A také to bylo v nestandardním počtu hráčů na ledě. Klimša šikovně tečoval Husákův pokus a Jekel byl bezmocný.

Horácká Slavia zavelala k obratu ve druhém dějství. Nedisciplinovaný Frýdek jim k tomu dal dobrý prostor. Vodný to zkusil od modré a jeho ránu zastavila až síť za Danečkovými zády. Po devětačtyřiceti vteřinách se v přesilovce prosadil také střelou z mezikruží Bittner. Domácí po půlhodině sice využili zaváhání v třebíčské defenzivě, ale další jejich vyloučení znamenalo, že Vodný si připsal druhý gól v utkání a znovu vrátil vedení hostům.

V závěrečné části se už moc gólových šancí nezrodilo. Tu největší měl tři minuty před koncem frýdecký Kurovský, který jel sám na Jekela, ale ten své barvy podržel.

Chance liga
Frýdek-Místek - Třebíč 2:3
Branky a nahrávky: 14. Klimša (Husák, Mikulík), 31. Kaukič (Kaukič, Haman) – 26. Vodný (Stehlík, Nedvídek), 27. Bittner (Vodný, Nedvídek), 33. Vodný (Stehlík, Nedvídek). Vyloučení: 8:1. Využití: 1:3. Třetiny 1:0, 1:3, 0:0. Frýdek-Místek: Daneček (Raszka) – Haman, Homola, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Pírek – Ramik, Kofroň, Mikulík – Šedivý, Tomi, Veselý – Klimša, Kurovský, Peterek – Matuš, Kaukič, Stuchlík. Třebíč: Jekel – Furch, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Kratochvil – Hrubec, Oščádal, Křehlík.