V sobotním šlágru ovládli v Litoměřicích první třetinu a poté s nabytým vedením hospodárně dovedli duel do vítězného konce. Při současném klopýtnutí Chomutova v Jihlavě navýšili náskok v čele tabulky a v dnešním šlágru hostí doma právě rivalskou Duklu. Naprosto opačné problémy mají v Havlíčkově Brodě, který nezvládl ani utkání na ledě předposledního Prostějova a na protivníka ztrácí v tabulce už pět bodů.

Potřetí v řadě nastoupil nyní v kleci Třebíče gólman Falter, potřetí Horácká Slavia zvítězila. U Labe to ale neměla vůbec jednoduché.

Domácí Stadion totiž od začátku usilovně dobýval hostující svatyni, ve které ale kraloval právě Martin Falter. Když pak zlikvidoval dvě velké šance domácích, udeřili jeho spoluhráči. Po gólech Ostřížka a Bartoně tak šli veseleji do šaten Třebíčští.

V dalším průběhu utkání už přes šance na obou stranách branka nepadalo a Třebíč tak navýšila vedení v tabulce už na tři body. „Podali jsme výborný kolektivní výkon," těšilo třebíčského asistenta Radka Nováka. „Vstřelili jsme i dvě branky a myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili. Rozhodla první třetina, ve které jsme ubránili nějaká oslabení, ale hlavně jsme vstřelili ony dvě rozdílové branky," uvedl Novák pro klubové webové stránky.

Rozhodl kapitán

Třebíč nyní čeká derby utkání s Duklou Jihlava, která jí 
k navýšení náskoku pomohla už v pátek skalpem silného Chomutova.

Jihlavští hokejisté šli v předehrávce do vedení už v první minutě, poté ale museli dvakrát dotahovat náskok Pirátů.

Vyrovnání na 3:3 zařídil sedm minut před koncem z Olomouce hostující Jakub Matai.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo. V samostatných nájezdech se dvakrát prosadil hračička Tomáš Čachotský a vystřelil tak Dukle bonusový bod. „Dva body jsou pro nás i kvůli vývoji utkání cenné." pochvaloval si jihlavský kapitán, který svůj úspěch v dovednostní disciplíně nijak nepřeceňuje: „Zatím mám štěstí a vychází mi to," uvedl po utkání.

Vyrovnat nestačili

Jediný neúspěch si tak o víkendu připsali brodští Rebelové. Ti přitom do důležitého utkání posledních celků tabulky vstoupili dobře. V závěru prvního dějství otevřel skóre Kuchler a hosté šli do kabin s náskokem.
Jenže Jestřábi, podobně jako nedávno proti Dukle, utkání dokázali otočit. Na dva góly z druhé třetiny a jeden z úvodu třetí části už ale Rebelové odpověděli pouze jednou. Deset minut před koncem vykřesal naději na bodový zisk Heřman.

Brodští hokejisté ožili a pílili za vyrovnáním. V závěrečné power-play jim v tom však zabránila i tyčka Šimbochovy branky. „Zasloužili jsme si bodovat, ale vracíme se s nulou," posteskl si trenér Miroslav Barus. „Chybí nám taková osobní statečnost, pracovitost a obětavost. Ale to se opakuje stále dokola."