Ještě než se měnilo skóre, opouštěl led s bolavou grimasou v obličeji hostující Krliš, který už se na led nepodíval. Ale třebíčský tým si s tímto oslabením poradil.

Vsadit mohl zejména na bezchybný výkon brankáře Jekela, na kterém si havířovští lámali zuby od začátku až do konce mače.

Hosté to s překonáváním domácí Groha také neměli snadné, ale v jejich řadách byl Bittner, který recept našel. Poprvé ukázal čich na góly ve třinácté minutě, kdy poslal na zteč Hrubce. Ten vypálil přes dva obránce a jeho kolega z útoku situaci zkušeně dohrál a blafákem přes vyjetého Groha neomylně zakončil.

Necelou čtvrt hodinu před koncem se třebíčský kanonýr prosadil podruhé. A bylo to po hodně podobné situaci. Tentokrát se dostal do přečíslení po levém křídle, jeho první pokus domácí brankář znovu jen vyrazil a projíždějící Bittner jen pohodlně uklidil puk za jeho záda.

Havířov se v závěru snažil. Za zmínku stojí teč Doktora, která proletěla těsně vedle Jekelovy svatyně. Ten držel čisté konto až do předposlední minuty. V ní už hráli domácí vabank, a nakonec se dočkali snížení po ráně Rašnera, který vymetl šibenici třebíčské branky. Na hosty čekala ještě krušná minuta a půl. Havířov se vrhl znovu do útoku a Maruna a Kloz klidně mohli srovnat, jenže mezi tři tyče nezamířili! Horácká Slavia doslova vydřela tři důležité body.

Chance liga
HAVÍŘOV – TŘEBÍČ 1:2
Branky a nahrávky: 59. Rašner (Bořuta, Adamský) - 13. Bittner (Hrubec), 47. Bittner (Krliš, Furch). Rozhodčí: Fiala, Cabák – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Třetiny 0:1, 0:0, 0:1. Havířov: Groh – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kočí, Chroboček, Ševěček, Ketner – Adamský, Seman, Becher – Horváth, Kloz, Rudovský – Doktor, Maruna, Procházka – Petriska, Mastič, Mrva. Třebíč: Jekel – Zukal, Furch, Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.