Třebíčští mladíci na vedoucí Opavu ztrácí tři body a mají dva zápasy k dobru. To svěřenci Václava Adama v posledním dvojutkání podlehli oběma celkům, před Třebíčí doma prohráli i s Opavou, na kterou už jim chybí sedm bodů, a baráž o postup do extraligy se jim začíná vzdalovat.

Přitom mohlo tomu být i jinak, stačilo jen Horáky porazit. Ovšem  brodští hokejisté si v úvodní části náskok nevytvořili.

„První třetina byla vyrovnaná, dali jsme gól, zase jsme i dostali, ale ze hry jsme měli více. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že nesmíme být vylučovaní, protože jedině tak bychom soupeře dostali do hry," mrzelo kouče Rebelů Václava Adama.

Mladíci z Havlíčkova Brodu ve druhé části doplatili na nedisciplinovanost. „Bohužel jsme udělali tři fauly a Třebíč toho dokázala využít. Poslední třetina se jenom dohrávala. Je to škoda, nemáme tak šikovné hráče jako soupeř. Rozhodly naše individuální chyby," litoval Adam.

Naopak reálně ve hře o baráž a mezi elitu zůstává tým vedený Karlem Vejmelkou. Třebíčským k tomu pomohlo vyhrané derby Vysočiny. „První třetina byla hodně vyrovnaná, šlo o to, kdo dá góly. Utkání bylo otevřené a rozhodovalo se ve druhé třetině, kdy jsme ze tří přesilovek dvě využili, což jsme už potřebovali. Dlouho se nám to nepovedlo. Navíc jsme přidali ještě jeden gól a za stavu 1:4 bylo prakticky rozhodnuto," byl spokojen trenér Horácké Slavie.

Hosté si ve zbytku zápasu vedení pohlídali a z Kotliny si odvezli důležité tři body. „Závěrečnou třetinu jsme sehráli velice dobře takticky, ubránili jsme ji a nedělali jsme zbytečné chyby. Pokračujeme zápas od zápasu, každé utkání chceme zvládnout. Tabulku samozřejmě po očku sledujeme," svěřil se Vejmelka.

Ten si je vědom vyrovnanosti nadstavbové části sezony. Horáci například vyhráli oba dosavadní vzájemné zápasy s Opavou, kterou mimo jiné hostí už zítra, a z toho doma podlehli Přerovu. „Tady slabého soupeře není. S každým můžete vyhrát i prohrát a zápasy rozhoduje mnoho faktorů, ať už zdravotní stav nebo aktuální forma a další," má jasno šéf třebíčské střídačky a dodává: „Nemůžeme čekat nic jiného, než že následující zápas bude otevřený a vyrovnaný i hodně těžký."

Nejinak tomu bude i v neděli s Hodonínem. Právě na půdě soupeře z jižní Moravy prohráli. „Hodonín to v poslední době hodně zamotává a do postupových bojů ještě promluví," uvedl na adresu Hodonína Vejmelka.