Vedení HC Rebel totiž v pondělí na svých webových stránkách oznámilo, že současnému šéfovi jejich střídačky Jiřímu Mičkovi neprodloužilo smlouvu.

„Ze strany vedení nebyl zájem," vysvětlil svůj odchod z klubu osmatřicetiletý trenér.

V klubu tak vydržel pouhý rok. Přestože vloni přicházel s vidinou dlouhodobější spolupráce. „Šel jsem do Brodu s tím, abych tady vydržel alespoň dva, nebo tři roky. Dokončil jsem pouze jednu sezonu, ale s tím já nic nenadělám. Rozhodnutí vedení musím respektovat," komentoval Mička.

Jeho konec je o to překvapivější, že byl bývalý lodivod Rebelů v uplynulé sezoně poměrně úspěšný. Nevyšlo mu sice play-off, ve kterém vypadl ve čtvrtfinále s Třebíčí, ale v základní části se klubu dařilo. Tým totiž dovedl na historické čtvrté místo. „S tím, co jsme předvedli, můžu být určitě spokojený. Sezona byla dobrá a jsem rád, že jsme udělali takový výsledek. To, že jsme neudělali play-off, mě mrzí, ale měli jsme těžkého soupeře," zamyslel se kouč, který v minulosti pracoval například v Hradci Králové nebo Ústí nad Labem.

Ten měl už od začátku svého působení v Kotlině poměrně těžké podmínky. Před začátkem sezony totiž vedení odvolalo dosavadního manažera Augustina Žáka, kterého nahradil Miroslav Barus. Měnilo se mu i složení hráčského kádru, kdy během přípravy kabinu opustila kostra týmu z předchozího ročníku.

„Tohle nechci komentovat. Mně nezbývá nic jiného než to respektovat a najít si jinou práci," zahleděl se do budoucnosti Mička, s tím, že už se mu nová štace rýsuje. „Nějaké indicie už mám, ale nic konkrétního to zatím ještě není," zakončil.

Vyjádření vedení

„Prozatím nechceme vzniklou situaci komentovat. Všechno zveřejníme, až budeme vědět určité věci. Ať už se to týká nového trenéra, nebo dalšího pokračování klubu. Až se tak stane, majitelé vydají prohlášení. Myslím si, že by to mohlo být tak v horizontu deseti dnů."       Miroslav Barus, sportovní manažer