Suchá příprava v Kotlině probíhala podle plánu. „Samozřejmě kluci chodili trénovat po práce, ale co mám i od nich info, tak v rámci možností příprava splnila svůj účel. A já věřím, že od srpna do kluků ještě něco dostaneme,“ potvrdil nový kouč Michal Konečný, který si přípravu na ledě už povede sám. Tu suchou totiž měli na starosti trenéři juniorky.

Prvních čtrnáct dní bude příprava formou kempu. „Hlásí se spousta hráčů. Navíc jsme se bavili i s panem Ujčíkem z Jihlavy, že by nám poslal celou pětku mladých kluků. Budeme zkoušet hráče i z nižších soutěží. Což podle mě není špatná cesta, protože ti mladí kluci chtějí něco dokázat,“ naznačil Konečný.

Zhruba po dvou týdnech by se měl už začít krystalizovat druholigový tým. „Samozřejmě ideální počet je dvaadvacet plus dva gólmani. Budeme se samozřejmě řídit financemi a budeme chtít poskládat tým tak, aby byl konkurence schopný,“ řekl Konečný.

Přípravné zápasy
4. srpna Třebíč (17.30, V)
6. srpna Tábor (18.00, D)
11. srpna Jihlava (18.00, D)
13. srpna Kolín (18.00, V)
18. srpna V. Meziříčí (18.00, V)
20. srpna Tábor (18.00, V)
25. srpna Kolín (18.00, D)
27. srpna Žďár n. S. (18.00, D)

Ten soupeře pro přípravné zápasy vybíral společně s manažerem Davidem Kozlíkem. „Jsem s spokojený. Máme tři prvoligové týmy, které náš stoprocentně prověří,“ uznal Konečný.

Už úterý pocestují Bruslaři na led Třebíče, která už je ví jak týden na ledě. K zápasu ale nemohou odcestovat havlíčkobrodští fanoušci. Vedení HS totiž zavedlo opatření kvůli covidu. „Při přípravných zápasech A-mužstva mužů bude na ZS vpuštěno 400 diváků s tím, že diváci z řad hostujícího mužstva nebudou na ZS vpouštěni,“ píše se na webu Třebíče.