Ti tak opanují prvoligovou tabulku a ke středečnímu derby pojedou jako lídr. „To se opravdu poslouchá dobře," pokyvoval hlavou dvaatřicetiletý Rebel.

Sedmé kolo, šestá výhra. To je příjemná bilance?
Měli jsme všechny soupeře těžké, protože je začátek soutěže a všichni mají dost sil. A jsme rádi, že i když to nešlo tak lehce, tak koncovka patřila nám a díky tomu jsme tam, kde jsme, a máme tolik bodů. Tak musíme takhle pokračovat dál.

Vy jste se trefil od startu sezony poprvé…
Já jsem na to ani moc nemyslel. Dokud mančaft bude na prvním, tak je mi to jedno. Navíc to sype třetí lajně. (úsměv) Samozřejmě, když tu šanci mám, tak se ji snažím dát.

Nálada v kabině je asi pohodová, ne?
Určitě. Výhra s Kadaní byla důležitá, navíc před derby. Máme klid, nahráli jsme dost bodů. Ovšem to samozřejmě neznamená, že jsme spokojení. Jdeme dál. Teď nás bude čekat těžká šňůra a ta nás prověří.

Nemohu se nezeptat na výkon mladého brankáře Daniela Dolejše?
Chytl formu. Dostal se do brány. My máme vlastně čtyři kvalitní gólmany, ale Dan má formu a asi není důvod něco měnit.

Už jste zmínil středeční derby. Vy do Jihlavy pojedete jako lídr, to se poslouchá dobře?
To zní dobře. (smích) Doufám, že to naláká hodně lidí a že to bude dobrý zápas jak pro nás, tak pro Jihlavu, a že si to všichni užijeme.

Jaký je recept na prodloužení bodového zisku? Chytnout začátek zápasu a dávat si pozor na vyloučení?
V Jihlavě se musíme držet hodně. Mají dobré přesilovky a těží z toho. Musíme se snažit snižovat vyloučení, protože jich je opravdu hodně.

Už máte nějaké ohlasy od kamarádů z Jihlavy, co se týče derby?
Jo, už jo. Potkal jsem je v Jihlavě na fotbale. Už se těší a říkali mi, ať si schovám góly na někdy jindy. Říkal jsem jim, že žádný nedávám, takže je to jedno. (smích) Chceme hlavně tři body.

Kytaru už máte naladěnou?
(smích) Tu mám naladěnou stále.