V prvních šesti kolech druhé ligy se v havlíčkobrodské sestavě neobjevil. „S panem Konečným jsme se domluvili tak, že zůstanu na soupisce a když budu mít méně tréninků v Telči, tak vypomohu. Zatím k tomu ale nedošlo, i vzhledem k situaci, jaká teď panuje,“ potvrdil čtyřicetiletý hokejista, který se stále udržuje v kondici. „Ukazuji klukům cvičení, trénujeme bruslení a kondici ještě doháním doma. Přeci jen to není takové zatížení, jako jsou klasické tréninky v dospělé kategorii,“ dodal.

Na plný úvazek je teď na druhé straně. Už ne jako hráč, ale jako trenér. „Dostal jsem nabídku v době, kdy jsme se na trénování nedohodli v Brodě. Měl jsem nějaký čas na rozmyšlenou a nakonec jsem ji přijal,“ prozradil Miroslav Třetina, kterého práce s mladými talenty naplňuje. Na starost má žákovské kategorie a navíc i individuální tréninky v rámci Hockey Talent Academy v Telči. „Své kategorie mám v týdnu odpoledne, kdy jsou kluci po škole a středa, pátek a neděle máme individuální tréninky pro zájemce z celé republiky. Většinou jsou nejvíce naplněné neděle,“ objasnil svou náplň práce.

Michal Obešlo procestoval kus světa.
V Brodě teď máme staré El Niňo, směje se Obešlo

Akademie funguje v Telči už čtrnáctým rokem, takže už má své jméno a zájem je opravdu z celé republiky. „Navíc sem jezdí trénovat i hráči z NHL, letos tu třeba byli kluci Zohornovi. Je to super, pracovat s takovými hráči,“ pochvaloval si bývalý útočník.

Se svými malými svěřenci hraje druhou nejvyšší žákovskou soutěž. „Vyrovnané zápasy hrajeme s Jihlavou, Třebíčí, Brodem. Jinak dáváme všem příděly, ale nejvyšší soutěž bohužel hrát nemůžeme. Svaz má požadavek na určitý počet vlastních odchovanců, ale třeba se to časem změní,“ přeje si.

Momentálně má ale volno, doba sportování nepřeje. „Není to ideální. Člověk se musí připravovat a udržovat sám. Chodím na kolo nebo běhat, když je dobré počasí. Když je ošklivě, tak cvičím doma,“ řekl.

O to víc si užívá rodiny, se kterou se připravují na vánoční svátky. „Už máme dokonce nakoupené dárky,“ směje se. „My se na ně hodně těšíme. Děláme je velké, budeme s celou rodinou. Samozřejmě nám ale chybí trhy a svařáky,“ usmál se Miroslav Třetina.