Během letní přípravy dokonce využívají ledovou plochu v Jihlavě. U druholigových týmů málo vídaná věc. Kouč Totter věří, že to Bruslařům přinese úspěchy.

Spousta hráčů z ostatních klubů by mohla závidět. Havlíčkobrodští hokejisté trénují na ledě i během letní přípravy.

Kouč Totter v tom vidí velikou výhodu pro hráče.

„Ti hráči by na sobě měli pracovat na ledě i během léta, celoročně. Hokej je umělý sport, dělá se na bruslích s hokejkou, takže ten přechod potom bude znát v červenci a bude lepší. Dělají sport, který je baví, byť ho kombinují s tou suchou přípravou v posilovně a podobně. Nicméně to k tomu patří," říká Aleš Totter.

Možnost trénovat na ledě si havlíčkobrodský kouč nemůže vynachválit. „Tahle možnost je super. Dali jsme si před sezonou nějaký cíl a snažíme se k tomu přistupovat seriózně a zodpovědně," říká kouč Bruslařů a dodává hlavní výhody tréninku na ledě v létě. „Ve hře hodně rozhoduje individuální kvalita hráčů a zde mají možnost na tom pracovat. Pokud budou hráči individuálně lepší, budou poté schopni rozhodovat zápasy."

Dostali na ledě pořádně zabrat

Hráči dostali na ledě pořádně zabrat. Celý trénink byl zaměřený na bruslařskou stránku pod vedením Ondřeje Smrže. Nechyběly ale třeba ani kliky.

„Měli jsme dva tréninky na zapracování, zvykali si na brusle, nechceme ty hráče strhat. Tréninky jsou vedené do rychlosti a síly, vytrvalost získají množstvím tréninků," prozrazuje dále Totter.

S trenérem by možná někteří hráči nesouhlasili. Při přestávce na pití bylo k vidění unavených obličejů více než dost. Ale nakonec si hráči tyto tréninky pochvalovali.

„Myslím si, že je optimální chodit v létě na led. Je to zpestření a zůstáváme s ledem v kontaktu. Potom bude přechod v červenci daleko jednodušší. Člověk je zvyklý v létě nějak pracovat a pohyb na ledě je úplně odlišný," myslí si Lukáš Endál.

Aktulání dva tréninky na ledě však nebudou pro Bruslaře výjimkou.

„Prvních čtrnáct dní je máme dvakrát týdně a budeme se snažit to dodržovat. Později bude v Jihlavě problém s ledem, možná se budeme muset omezit, ale budeme se snažit, abychom chodili nadále alespoň dvakrát týdně," plánuje zbytek léta brodský kouč. „Přijde nám nesmyslné, že se květen, červen trénuje, a pak je měsíc v červenci volno. Proto pojedeme pořád a akorát si každý hráč vezme v červenci týden nebo deset dní dovolenou. Budeme sice trénovat v menším počtu, ale to ničemu nevadí."

Na ledě se objevily i některé nové tváře, například brankář Michael Panec, jenž v loňské sezoně hájil barvy Písku. „Máme nějaké hráče rozjednané a věřím, že to dopadne. Počítám s brankářskou dvojicí Čenda Novák, Michael Panec," prozradil Aleš Totter.

Havlíčkobrodský kouč se vyjádřil i k nově navrhovanému systému druhé hokejové ligy.

„Doufejme, že příští úterý už budeme konečně vědět nový systém soutěže. Zatím to vypadá velmi zajímavě a doufejme, že soutěž tím dostane vyšší kvalitu," řekl na závěr trenér Totter.

Ondřej Krásný