Sedmá Třebíč má před svým dnešním soupeřem, který je třináctý, náskok sedmi bodů. I přesto hosté budí respekt. „Ústí teď obralo o bod Duklu, hraje poslední zápasy dobře, takže to nebude nic lehkého. Od trenérů určitě nějaká slova padnou, že si na ně máme dát pozor. Rozebereme to na videu a co nejlépe se na ně připravíme,“ plánuje forvard bílých hvězd Lukáš Nedvídek, jehož tým si oproti Severočechům připsal ve středu výhru, když porazil Benátky na jeho ledě v prodloužení.

Program 21. kola
SOBOTA: Slavia - Šumperk (15.00), TŘEBÍČ - Ústí n. L. (15.30), Havířov - Kladno, Litoměřice - Vrchlabí, Poruba - Sokolov (vše 16.00), Vsetín - Přerov, Frýdek-Místek - Benátky n. J., Prostějov - Kolín (vše 17.00), JIHLAVA - Kadaň (17.30).

Zápas jednadvacátého kola Chance ligy začne již o půl čtvrté, a domácí v něm budou chtít ukázat sílu i solidní formu. „Určitě budeme chtít hrát ten svůj hokej, diktovat tempo hry a soustředit se na náš výkon,“ plánuje za necelé tři týdny sedmadvacetiletý útočník.

A o tom, že Třebíč myslí na výhru, není třeba polemizovat. „Cíl je jasný. Chceme tři body a tím se jim vzdálit v tabulce. Ať jsme na tom zase lépe a ty body tam skáčou. Kdyby se nám povedlo udělat nějakou šňůru, bylo by to dobré, pak jde vše lépe,“ netají se smělými plány.

Recept by na lvi znát v Třebíči měli. Na začátku prosince v Ústí vyhráli 4:0. „Tam se nám to povedlo. Po většinu zápasu, až na pár výjimek, jsme to kontrolovali. Oni bránili střední pásmo, a myslím že budou hrát něco podobného i u nás, že ten styl měnit nebudou,“ přemítá Nedvídek.

Sám se v posledním utkání prosadil i bodově. Za branku a dvě asistence se nezlobil, a radost by mu udělaly i teď. „Vždycky když jsou nějaké body, člověka to potěší. A kdyby se to povedlo zopakovat, byl bych samozřejmě rád. Ale hlavní je, aby se vyhrálo,“ podotýká, že nejcennější je stejně týmový úspěch a tři body.