Patnáctiletý útočník patří mezi nejtalentovanější hráče v havlíčkobrodské mládeži a má slibně našlápnuto k velké kariéře. O jeho kvalitách velmi dobře vědí i trenéři mládežnických výběrů české reprezentace, „Míňa" tak dostal pozvánku na čtyřdenní soustředění národního týmu do šestnácti let, které se uskuteční v západočeské Třemošné.

Michal Teplý nastupoval v minulé sezoně hlavně za mladší dorost, který se pokoušel dotáhnout k vysněné extraligové záchraně.

Suverénně ovládl produktivitu svého týmu, když za 30 utkání nasbíral 30 kanadských bodů (16+14) a udržel si tak parádní průměr jednoho kanadského bodu na odehraný zápas. Cenné zkušenosti nasbíral i ve starším dorostu, za který se postavil v play-off i o tři roky starším protihráčům Třince. Do reprezentace nahlédl už v březnu, kdy se zúčastnil kempu české reprezentace do patnácti let.

Koncem dubna šestnáctka absolvovala kemp v nedaleké Jihlavě, kam byl pozván i trenér havlíčkobrodského staršího dorostu Václav Adam. A reprezentační kouč Petr Haken, který se posunul pro tuto sezonu k sedmnáctce, měl pro práci svých kolegů z Kotliny jen slova chvály.

„Havlíčkův Brod byl pro své extraligové konkurenty nepříjemným soupeřem. Je vidět, že se tam s mládeží dobře pracuje." Asistent trenéra A-týmu brněnské Komety dobře zná i potenciál Michala Teplého. „Je to hráč ročníku 2001, který se pravděpodobně v šestnáctce objeví. Je to šikovný hokejista s dobrou postavou," očekával už tehdy nominaci brodského šikuly.

Mladí reprezentanti se sejdou v sobotu ráno na zimním stadionu v Třemošné, kde se budou čtyři dny poctivě připravovat. Trenérský štáb ve složení Jaroslav Nedvěd – Michal Broš – Pavel Arnošt – David Kovářík pro své svěřence připraví tréninky na ledě i na suchu. Kromě posledního dne je každý večer na programu i týmová porada.

Realizační tým
Manažer týmu: Pavel Arnošt
Hlavní trenér: Jaroslav Nedvěd
Asistent trenéra: Michal Broš
Asistent trenéra: Pavel Arnošt
Trenér brankářů: David Kovářík
Lékař: Mudr. Radek Veselý
Kustod: Josef Toma

Hráči
Filip Koffer, David Matěcha (oba Pardubice)
Martin Lang, Filip Přikryl (oba Plzeň)
Ondřej Chaloupek (Jihlava)
Petr Poppel, Matěj Morong, Vojtěch Síla, Jan Klodner (všichni Hradec Králové).
Jakub Dobeš (Chomutov)
Michal Teplý (Havlíčkův Brod)
David Homola, Jonáš Peterek (oba Třinec)
Jan Škorpík, Čížek Marcel, David Vitouch, Martin Hugo Haš (všichni Sparta Praha)
Matěj Toman, Šimon Kubíček (oba České Budějovice)
Jan Vokurka (Kladno)
Daniel Poizl, Theodor Pištěk (oba Karlovy Vary)
Jan Mlčák (Přerov)

Ladislav Vácha