V Kotlině byla k vidění pražská exhibice

Havlíčkův Brod – Předposlední utkání na vlastním ledě se extraligovým mladším dorostencům HC Rebel nepovedlo a favorizovaná Sparta na ledě kralovala.

16.3.2013

Brodský hokejový dorost.Foto: Michal Milfeit

EXTRALIGA ML. DOROSTU
H.BROD – SPARTA 0:7

Hned od prvního hvizdu bylo jasné, že čtrnáctičlenná domácí družinka bude pro dravé Pražany snadným soustem. Již ve druhé minutě Sparta pořádně provětrala brodskou defenzivu a Procházka jenom zasunul do opuštěné svatyně. Sparťané byli bruslařsky a zejména kombinačně nesrovnatelně lepší a snažili se po strojových kombinacích protlačit kotouč až do opuštěné branky.

Brodští mladíci se dostali k lízu až v polovině třetiny, slibnou šanci Nguyena však sparťanský gólman Brizgal vychytal, jinak však si mohl po většinu zápasu připadat jako na penzi. Za deset minut bylo slovíno, Sparťané vedli jasně 0:3.
I po přestávce pokračovali hosté v exhibičním tempu, dařilo se jim a chvílemi to připadalo jako hra kočky s myší. Skóre se zastavilo až na 0:7, do obranné třetiny hostů se hráči z Kotliny dostávali jenom sporadicky, a to k úspěchu nevedlo.

Gólem zaváněly jenom ojedinělé šance Kraučuka s Abbrentem. I když se hosté z Letné snažili dotočit kýženou desítku, zlepšená defenziva Broďáků v poslední třetině jim to nedovolila, naopak jedinou gólovku domácích Cejpek střelecky úspěšně nezakončil.

Branky: Chlouba a Jeřábek 2, Michnáč, Procházka,Zídek. Rozhodčí: Kotlík -Stehlík, Kubát. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 30. Třetiny: 0:3, 0:4, 0:0. Havlíčkův Brod: Marek – Benák, Němec, Suchý, Bancíř – Abbrent, Bušek, Kraučuk – Cejpek, Nguyen, Michálek . Vlach, Donda, Holenda.

16.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.