I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – ŽĎÁR N. S. 12:6
Trenérům brodských mladíků není co závidět. Mají sice kvalitní hráčský kádr, ale je jich málo. Většinu prvoligových zápasů odehráli se čtrnácti hráči v poli. Ve středu měli konečně tři útočné formace, ale jenom čtyři obránce.

Rozhodla první třetina

Derby začali aktivněji, do vedení 1:0 přivedl spoluhráče již v 8. minutě Chlubna, když zachytil chybnou rozehrávku soupeře a nájezd úspěšně zakončil. Hosté mohli srovnat o dvě minuty později, brodský gólman Hlávka však gólovku vychytal. Broďáci se tlačili vpřed, potlesk si zasloužilo hokejové bago dvojic Kubát – Chlubna.

Potom provětrala žďárskou obranu dvojice Sziĺva – Chlubna bez úspěšného zakončení. V polovině třetiny již za stavu 2:0 se najednou s góly roztrhl pytel. Po gólech hladoví chlapci z Kotliny utekli až na 6:2, v 18. minutě však za napadení vyfasoval brodský obránce Křesťan 5 minut až do konce střetnutí. Rebelové se oslabení bez problémů ubránili. Do obrany přešel Kubát a domácí trenéři museli začít míchat se složením útočných formací. To však byli již brodští mladíci na koni, ránu do vazu zasadil Plamenům Kozlík, když zvýšil na 7:2.

Od té doby si chlapci z Kotliny již nedělali s bráněním velkou hlavu, a tak na obou stranách padaly góly jako o pouti. U hostů byla sympatická jen skutečnost, že i za krajně nepříznivého stavu nesložili zbraně.

Ve 35. minutě mohl zakončit hattrick Brebera, hostující brankář Krásný se však blýskl parádním zákrokem. V poslední části hry  nejdříve desítku dotočil Hynek a na konečný tucet zaokrouhlil Jelínek, bezstarostní Rebelové potom hostům dovolili kosmetickou úpravu skóre.
„Těší nás, že kluci vytvořili stmelenou partu, hrají s chutí, vědí o sobě a je to jejich třinácté vítězné utkání v řadě, čímž se probojovali až na druhé místo v prvoligové tabulce. Trochu však musíme zapracovat na organizování pečlivé defenzivy, v ní jsou ještě častá okénka", trochu krotili vítěznou euforii trenéři Václav Adam a Jaroslav Benc.
Branky: Brebera, Hynek, Jelínek  a Kříž 2 , Pecen, Kozlík, Szilva, Chlubna – Bednář 2, Štěrba, Koláček, Peňáz, Škorpík. Rozhodčí: Stolín – Plch, Holeček. Vyloučení: 5:4, Křesťan (HB) 5 minut až do konce zápasu, Využití: 1:1. Diváci: 40. Třetiny: 6:2, 2:1, 4:3. Havlíčkův Brod: Hlávka – Pecen, Doležal, Křesťan, Kříž – Szilva, Zdražil, Chlubna – Kozlík, Kubát, Žemlička – Brebera, Hynek, Jelínek.

Vzájemné duely - sezona 2012/13
H. Brod – Žďár n. S 2:3sn
Žďár n. S. – H. Brod 2:5
H. Brod – Žďár n. S. 12:6
Žďár n. S. – H. Brod 8. 3.

Alois Svoboda