Vedení klubu v minulých týdnech oslovilo 24 hráčů - domácích odchovanců s oficiální nominací na modelový přátelský zápas mužů s SK Telč. Účelem celé akce, bylo zjistit, zda je zájem tady mužský hokej mít a to jak ze strany hráčů, tak ze strany fanoušků. A zároveň ověřit schopnost klubu zajistit pořádání těchto utkání na požadované vyšší úrovni.

 „Na nominaci zareagovali všichni hráči vesměs pozitivně, sedmnáct hráčů do utkání nastoupilo, Patrik Vacík se omluvil pro nemoc a omluveni byli i všichni tři naši hráči oblékající dres juniorky jihlavské Dukly, kterým na poslední chvíli změnili hrací program a kteří jinak start potvrdili. Z oslovených hráčů, tak odmítli pouze tři hráči, naopak další dva, kteří osloveni ani nebyli, se sami přihlásili se zájmem v Ledči hrát,“ napsalo vedení klubu na webových stránkách.

Utkání se odehrálo před Vánoci a fanoušci si ho nenechali ujít. Do Atos arény přišlo 180 diváků a v průběhu zápasu byli i pořádně slyšet. Od první minuty se hrálo parádní bojovné utkání, kdy domácí dobrým pohybem a rychlým přístupem nedovolili soupeři jednoduše rozehrát a když už se do našeho pásma nějakou kombinací dostali, byli dobře pokrytí domácími obránci.

Branky začaly padat až ve druhé třetině, kterou vyhráli domácí 2:1. Druhá třetina byla z hlediska vyloučení trochu divoká - domácí vyfasovali hned šest dvouminutových trestů, hosté o jeden trest méně. V posledním dějství už se zase hrál hokej a na konci zápasu se z vítězství radovali domácí hráči. 

LEDEČ – TELČ 3:2

Sestava Ledče n. S.: Šimůnek Filip, Hrabaň Patrik, Pešek David, Egart Jakub, Pokorný Patrik, Vrána Antonín, Souček Petr, Hrabaň Michal, Klofáč Filip, Šafařík Milan, Čapek Lukáš, Brož Michal, Cihlář Jakub, Jindra Tomáš, Sedláček Miroslav, Vaněk Petr, Machotka Ondra, trenér Petr Bernard a vedoucí mužstva Petr Vaněk.