Po devítigólovém přídělu výpravě z Ústí nad Labem putuje na sever Čech další koš plný banánů. Tentokrát jej do své domoviny nedobrovolně odváží Kadaň.

I. LIGA ST. DOROSTU

H. BROD – KADAŇ 8:1
Rebelové si hned v úvodu duelu vzali slovo a z tichého šepotu se postupně stal řev tygra, který vygradoval v osmé minutě, kdy Jakub Abbrent využil závaru na brankovišti a zblízka uklidil puk za v prostoru ztraceného Nemétha. Domácí následně ubránili oslabení, po němž hned udeřili podruhé. Vojtěch Veverka nejprve v samostatném úniku ztroskotal na betonech kadaňského muže s maskou, ale své následné vyjetí z rohu pásma zakončil přesnou ranou k bližší tyči.

Severočeská opora mezi tyčemi pak ukázala své umění i proti Křížkově nájezdu, leč nabyté sebevědomí srazila Neméthovi přesná kombinace hostitelů, po níž si na brankovišti sešteloval touš Jakub Kraučuk, jenž zvedl puk nad natahujícího se gólmana. Co se nepovedlo Kadani na konci části prvé, podařilo se na startu té prostřední. Nejprve malý výlet do historie. Minutu před první sirénou vytáhl proti Bednaříkovi fantastický zákrok lapačkou domácí brankář Kekula, který málem uspěl i 43 vteřin po rozběhnutí časomíry ve druhé periodě, ale to by Kopkovu střelu nesměl bez pardónu zamést za jeho záda dorážející Ondřej Bláha. Havlíčkobrodští se snažili o odpověď, ovšem proti stála jejich nepřesnost. Protrhla to až 26. minuta, kdy Kopicovu dělovku tečoval za záda kadaňského muže s maskou Lukáš Beran.
Hráči Rebelů si pak vzali slova svých lodivodů k srdci a znovu začali hrozit. Vyplynula z toho trefa Davida Michálka, který si sjel z kruhu až před kasu a zvedl puk neomylně pod břevno. Závěrečná část byla pro domácí mužstvo bonbónkem, pro hosty zase hořkou pilulkou. Rebelové totiž znovu otevřeli sešitek se střeleckými notami a jako první zahrál své střídačce líbivou písničku Daniel Králíček, který dorazil za Nemétha vyraženou Vlachovu střelu.

Krátce nato zdemoloval kadaňský gólman šanci Jelínka, ale po tvrdé ráně Jakuba Laciny, která prošla od modré až do sítě, odjel na střídačku. Místo něj si do rozpáleného brankoviště stoupl Bárta, jenž po pěti minutách účinkování ve hře nestačil na Abbrentovu dorážku. Zmar severočeského mužstva pak dokreslil Berky, jenž nejprve nevyzrál na Hanáka, ale byl faulován a dostal šanci na reparát. Své trestné střílení ale zakončil jen ranou do tyče.

V závěru zpestřili vývoj duelu boxerskými vložkami Bancíř s Berkym, kteří se poprali. Kadaňský hráč v bitce uspěl, což bylo impulsem pro Kopice, který pak dvě vteřiny před koncem položil na lopatky jednoho z hráčů hostů.

„V utkání už nebylo tolik lehkosti jako v úterním zápase proti Ústí nad Labem. Je těžké hrát tři zápasy během tak krátké doby. Musím ale ocenit přístup hráčů i jejich nasazení. Od začátku jsme věřili tomu, že vyhrajeme," nechal se slyšet brodský trenér Václav Adam.
Branky a nahrávky: 9. Abbrent (Suchý, Veverka), 12. Veverka (Suchý), 17. Kraučuk (Suchý, Jelínek), 26. Beran (Kopic, Michálek), 39. Michálek (Bancíř, Lacina), 42. Králíček (Vlach, Křížek), 44. Lacina (Michálek), 49. Abbrent (Beran, Michálek) – 21. Bláha (Kopka, Šmejc). Rozhodčí: Jan Doležal – Jan Jeletz, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:0. Diváci: 95. Třetiny: 3:0, 2:1, 3:0. H. Brod: Kekula (32. Hanák) – Suchý, Vacek, Lacina, Hrabaň, Bancíř, Benák, Kopic, Němec – Veverka, Jelínek, Kraučuk, Michálek, Abbrent, Beran, Králíček, Vlach, Křížek.

Richard Wagner