H. BROD – M. BUDĚJOVICE 6:2

Domácí měli už po necelé minutě výhodu přesilové hry, kterou dokázali po osmi vteřinách využít. Kulhánek nabil Voříškovi a ten poslal puk do sítě. Jenže vedení Brodu moc dlouho nevydrželo. Horký prosvištěl útočným pásmem a prostřelil brankáře k bližší tyči.

O pár minut později domácí proměnili další přesilovou hru. Semerád posunul puk na Kulhánka a ten dělovkou zamířil přesně nad pravý beton budějovického brankáře. Jenže opět Žihadla vzápětí odpověděla vyrovnáním. Exbrodský Rytnauer ranou zápěstím srovnal. K vidění byl pohledný hokej a na konci první třetiny byli spokojenější domácí, kteří v 18. minutě šli opět do vedení. Čáp neudržel střelu Michálka a číhající Milfait zblízka poslal puk do sítě. Těsně před pauzou ale mohli hosté opět srovnat, ale Krutiš nepropasíroval puk za Nováka.

Začátek druhé třetiny začal lépe pro hosty, kteří ještě dohrávali přesilovou hru. Tu ale nakonec nevyužili. A tak se trestalo na druhé straně. Voříšek našel Procházku a ten poslal zápěstím puk do horního rohu branky. Aktivnější domácí pak byli za tři minuty odměněni odskokem na 5:2. Kopic našel mezi kruhy volného Kozlíka a ten zamířil přesně nad vyrážečku. Hosté pak mohli snížit, když ve 37. minutě hákoval Procházka a bylo nařízeno trestné střílení. To ale Mikeš nepropasíroval mezi Novákovy betony.

Zaběhat si do Havlíčkova Brodu přijely nebo přišly necelé dvě stovky závodníků.
Půlmaraton opanovali Bartoš a Součková

V posledním dějství se domácím podařilo navýšit skóre na 6:2, když Procházka dostal pas za obranu a samostatný únik zakončil přesně. Vzápětí mohli hosté snížit, Mikeš a Říčka ale nezakončili přečíslení 2 na 1 přesně. V 53. minutě nadvakrát zkoušel překonat brankáře Třetina ale bez úspěchu. O chvilku později zahrozila Žihadla. Konkrétně Peter Pucher, ale v záklonu netrefil branku. Na závěr ještě mohl přidat sedmou branku Přidal, ale Čáp stihl vytasit svůj beton.

„Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, protože jedenáctidenní pauza mezi prvním zápasem a posledním přípravným utkáním byla znát. Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme využili první dvě přesilovky. Potom jsme bohužel hned dostali gól, což je náš folklor. Jsme rádi, že za stavu 5:2 jsme utkání herně zvládli a dominovali jsme v něm,“ řekl k utkání trenér domácích Jiří Čelanský.

Branky a nahrávky: 2. Voříšek (Kulhánek, Třetina), 7. Kulhánek (Semrád, Třetina), 18. Milfait (Michálek, Kopic), 24. Procházka (Voříšek, Kopic), 27. Kozlík (Kopic), 46. Procházka (Voříšek, Blinka) – 3. Horký (Rytnauer), 8. Rytnauer (Krutiš). Rozhodčí: Jiří Velčovský – Jan Gabriel, Jakub Zmeškal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 684. Třetiny: 3:2, 2:0, 1:0. H. Brod: Novák – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kopic – Beneš, Milfait, Michálek – Holenda, Třetina, Přidal – Blinka, Voříšek, Procházka – Kuchta, Ludvík, Kozlík. M. Budějovice: Vejvoda – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Sobotka – Lupač, Juráň, Horký, Havlát, Mikeš, Pucher, Hačecký, Rytnauer, Ferda, Bulín, Říčka, Krutiš.

Ostatní výsledky skupiny Jih + Východ: Hodonín – Orlová 7:3, Kopřivnice – Nový Jičín 4:1, Písek – Žďár nad Sázavou 3:4, Šumperk – Opava 3:2 SN, Pelhřimov – Tábor 5:4 PP.