Toho ani napočtvrté nedokázal porazit. Naposledy si s ním neporadil v Kotlině, kde mu podlehl 4:2. Jedním ze střelců domácích byl útočník Patrik Přidal.

Ten si uvědomuje, že zásadním okamžikem utkání byla špatná první třetina ze strany Bruslařů.

„Nevím, jestli jsme to podcenili, že jsme první a Žďáru se moc nedaří. Nedaří se nám na něj. První třetinu jsme zaspali a prohráli jsme ji 3:0. A proti takovému týmu jako je Žďár se nedá hrát jen dvě třetiny," uznal brodský forvard.

V brodské kabině padla i tvrdá slova

Ovšem po změně stran nastoupil na led jiný tým. V kabině prý rozhodně ticho nebylo. „Padla i tvrdší slova, trenér se snažil nás i nabudit. Také nám kladl na srdce, že jsme první a že se máme uklidnit," prozradil momenty ze zákulisí Přidal, který moc dobře věděl, že on i jeho kolegové nehráli jako vedoucí tým tabulky.

„Báli jsme se hrát, odpalovali jsme puky, nesoustředili jsme se na ten zápas. Byla to prostě od nás hrozná třetina," potvrdil třiadvacetiletý Bruslař. Vstup do druhého dějství se domácím podařil i nepodařil. Vytvořili si sice tlak, měli i výhodu dvojnásobné přesilovky. Jenže místo toho, aby snížili náskok Plamenů, tak inkasovali čtvrtou branku.

„V tomto zápase bylo blbý, že se nám tyhle chyby staly, ale bohužel stává se to. Ovšem já jsem furt věřil, že výsledek otočíme. Jsme silný tým a otočit výsledek se nám podařilo i proti budějovickému David servisu," odvětil Přidal, který ale také připomněl, že zřejmě rozhodujícím momentem byla neproměněná přesilovka 5 na 3.

V přesilovce nepředvedli domácí nic

„Nám tyhle přesilovky ve většině sezony moc nejdou. Říká se, že když tým nepromění dvojnásobnou přesilovku, tak nemůže vyhrát, a to se potvrdilo. My jsme v té přesilovce neměli vůbec nic," uznal.

V závěrečné třetině se Havlíčkovu Brodu podařilo neinkasovat, ale k jeho smůle se jeho hráči trefili pouze jednou, právě brankou Patrika Přidala. „Měli jsme ve třetí třetině tlak, stříleli jsme, ale bohužel toho nepadlo víc," posteskl si brodský útočník.

V derby hned dvakrát rozhodčí odpískal dvě trestné střílení, což nebývá obvyklé. Hosté to první přetavili v branku, druhé pro ně bylo neúspěšné.

„Obě střílení asi byly. Tomáš Střecha je technický hráč a on když se rozjede, tak se ho nedá zastavit, jen faulem. Za druhý nájezd jsem mohl já, zbytečně jsem ztratil puk v útočném pásmu a bohužel jsme protiútok už nestihli zachytit čistě," popsal momenty utkání Přidal.
Chyběli dva hráči základní sestavy

V utkání domácím chyběli dva hráči základní sestavy – Lukáš Endál a Tomáš Semrád. Podle Patrika Přidala se na absence těchto hráčů ale nemohou vymlouvat.

„Je to na ledě znát. Oba patří ke klíčovým hráčům, a pomáhají nám jak po psychické stránce, tak i herně na ledě. Ale musíme se bez nich obejít, je to týmový sport, a když dva vypadnou, tak je musí nahradit někdo jiný," upozornil.

Na brodské Bruslaře čekají poslední dva zápasy základní části. Hned ten nejbližší odehrají v Moravských Budějovicích.

„Musíme hlavně nastoupit lépe do utkání než proti Žďáru a musíme se uklidnit na hokejkách, protože takhle se to nedá hrát. Jestli budeme takhle hrát v play off tak to budeme mít hodně těžké. Každý si musí sám v hlavě probrat, jak k zápasu přistoupil," prozradil, co se musí změnit v nadcházejícím derby, Přidal.