Oproti pátečnímu zápasu s Vítkovicemi (prohráli po prodloužení – pozn. autora) se tentokrát na ně usmálo štěstí a druhý bod získali svěřenci Václava Adama po samostatných nájezdech. Na ledě Benátek se dařilo ligovému mladšímu dorostu, který vyhrál 5:1.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

H. BROD – HAVÍŘOV 2:1SN

Starší dorostenci nastupovali do domácí bitvy s tabulkovým sousedem z Havířova podpořeni skvělým pátečním výkonem proti Vítkovicím.

V první třetině sice po brance obdržené v oslabení inkasovali, ale rychle se povedlo vyrovnat Marku Teclovi, jenž rovněž při přesilovce z dorážky překonal gólmana Dufka. Zápas za nerozhodného stavu dospěl až do prodloužení a samostatných nájezdů, v nichž se stal jediným úspěšným střelcem Michal Teplý a zajistil Havlíčkovu Brodu bonusový bod. Velkou pochvalu si zaslouží havířovský útočník Jan Bambula, který v čase 59:15 odvolal u rozhodčích signalizovaný faul Jakuba Rubnera. Skvělý výkon podal brankář Tomáš Blažek, který má na vítězství lví podíl. Klobouk dolů, úžasné sportovní gesto, které předvedl hokejista AZ už při duelu v Písku.

„Oproti včerejšku to z naší strany nebyl dobře odehraný zápas. Přišlo, že jsme ve srovnání s utkáním proti Vítkovicím hůře bruslili. Soupeř nás dobře napadal a forčekoval. Myslím si, že velikou zásluhu na výsledku má gólman Tomáš Blažek, který předvedl v podstatě bezchybný výkon a v samostatných nájezdech soupeře parádně vynuloval. Znovu se budu opakovat, ale při zakončení jsme hrozně bezzubí. Musím ale uznat, že soupeř byl chvílemi lepší a vytvořil si i více šancí. S body jsme samozřejmě spokojení, ale už méně s předvedenou hrou. Dnešní výsledek jde opravdu hodně za skvěle chytajícím Tomášem Blažkem. Na závěr bych chtěl ještě vyzdvihnout krásné gesto fair-play soupeřova útočníka Bambuly, který za nerozhodného stavu v závěru třetí třetiny odvolal náš faul," řekl brodský kouč Václav Adam.
Branky a nahrávky: 8. Tecl (Křehlík, Veverka), rozh. náj. Teplý – 6. Hyšek (Szturc, Klus). Rozhodčí: Filip Vrba – Jan Vašíček, Henrich Kráľ. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 – 0:0. H. Brod: Blažek – Pejchal, Krejčí, Horák, Polák, Adam, Lachman, Rubner – Teplý, Holenda, Donda – Veverka, Křehlík, Tecl – Přibyl, Cachnín, Piskač – Kohout, Pokorný.

LIGA ML DOROSTU

BENÁTKY – H. BROD 1:5

Mladší dorostenci v sobotu zahájili nadstavbovou část, v níž se utkají o vytoužený návrat do extraligy. A začátek klíčové fáze sezony jim vyšel na jedničku podtrženou.

Mladí Bruslaři se dostali jako první do vedení, a i když se povedlo Benátkám nad Jizerou vyrovnat, odpověděli dalšími čtyřmi trefami a odvezli si domů důležité tři body za hladké vítězství 5:1. Za Havlíčkův Brod skórovali Michal Kerber, Dan Fiala, Filip Pártl, Jakub Košťál a starší žák Adam Rauš, jenž vstřelil svou první branku v této věkové kategorii.
Branky a nahrávky: 13. Papoušek (Rudolf, Kulvejt) – 2. Kerber (P. Vacík), 18. Fiala (P. Vacík), 37. Pártl (P. Vacík), 41. Košťál (Fiala), 50. Rauš (Dvořák). Rozhodčí: Radek Jecelín – Štefan Džupina, Martin Kozák. Vyloučení: 4:6, navíc Klofáč (HBR) OT 10 min. [NARZ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 18. Třetiny: H. Brod: Juřicová – Dvořák, Horáček, D. Vacík, Trupl, Kerber – P. Vacík, Klofáč, Dudek, Rauš, Fiala, Košťál, Pártl, Kulhánek.