Po dovolené zpět k tréninku a tvrdé práci. Řeč je o prvoligových hokejistech všech tří klubů na Vysočině. Dnes se totiž všichni sejdou k prvním tréninkům. Třebíč a Havlíčkův Brod vyjedou rovnou na led, jihlavská Dukla ještě dva dny potrénuje na suchu, aby se ve středu na led vydali i její hráči.

A začátek druhé části přípravy bude ve všech třech klubech z Vysočiny vypadat prakticky stejně. Až si hráči zvyknou na výstroj, začnou se intenzivně připravovat na start druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Žádné úlevy

„Nejlepší je začít normálně trénovat, dnes už je ta kvalita výstroje taková, že jí hráči rozhýbou velice rychle," neslibuje pomalý start druhé části přípravy hlavní trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný, ale vzápětí dodává: „Samozřejmě první dva tři tréninky budou možná trošku lehčí, ale žádné velké úlevy hráče rozhodně nečekají."

Jasno už má také o tom, co hráče v nejbližší době čeká. „Začneme trénovat třikrát týdně dvoufázově. Od příštího úterý bude příprava proložená přípravnými zápasy," tvrdí Pokorný. „Hlavním cílem začátku přípravy bude poskládat mužstvo, protože tu zase máme mladé hráče. Musíme všechny vyzkoušet." Hráčů se sice na třebíčských trénincích objevuje hodně, podepsanou smlouvu však má prozatím jenom několik hráčů. Vedení Horácké Slavie tak čeká ještě velké množství práce. „Zatím nechci nic moc odtajňovat, máme podepsaných zhruba deset hráčů a zbytek je v jednání. Během čtrnácti dnů teď chceme tu soupisku doplnit a nějakým způsobem ustálit, až uvidíme hráče v akci," plánuje Pokorný. Nakonec však prozradil aspoň to, že se Horácká Slavia domluvila na spolupráci s extraligovou Kometou Brno. „Je to domluvené. Máme tu sedm kluků z Brna a pokud se prosadí do našeho kádru, máme od Komety slíbeno, že nám budou k dispozici."

Podobný start jako v Třebíči je naplánovaný i v Havlíčkově Brodě. Tam se hráči dokonce sešli už během včerejšího odpoledne, aby nafasovali výstroj. Díky tomu, že přednost na stadionu v Kotlině dostává bohatý ruský klub SKA Petrohrad, začne jejich trénink dnes až v 18 hodin. „Začneme trénovat pohromadě, žádné dělení na skupiny. První týden to bude hlavně o bruslení a seznamování s ledem," prozrazuje na webu hcrebel.cz kouč Karel Dvořák.

Pouze kouč Dukly Petr Vlk nenaordinoval svým hráčům po dovolené hned odchod na led. Jihlavští hokejisté ještě dva dny potrénují na suchu a na zimním stadionu se objeví až ve středu dopoledne.