O současné situaci a o následných prioritách jsme hovořili s generálním manažerem, Agustinem Žákem.

Po více než slibném začátku, kdy se Rebelové po osmém kole vyhřívali na první příčce tabulky, přišel po první prohře doma 0:3 s Třebíčí nečekaně strmý pád. Většina příznivců kroutí nechápavě hlavou. Proč taková proměna, kde hledat příčiny?
První komplikace přišla po zranění výborně hrajícího Kostourka (zlomená lýtková kost – pozn. autora). Tím se rozpadla formace, která herně i střelecky zářila a rozhodovala zápasy. Došlo ke zranění dalších hráčů a výkonnost mužstva šla prudce dolů. Ti starší hráči, které jsme sem vzali (Třetina, Meidl, Polodna, Roman Vondráček), nedokázali plnit úlohu tahounů mužstva, nedostávali se do hry tak, jak jsme od nich očekávali. To je špatné a my pracujeme na tom, aby se to změnilo.

Jak reagovali majitelé klubu na prudký pokles výkonnosti?
Samozřejmě byli zklamaní. Hovořilo se s hráči, došlo k výměně trenéra, na hráče padla psychická deka, hledá se cesta, jak hráče motivovat.

Lze hledat v zatím zpackané sezoně i nějaká pozitiva?
Především musím poděkovat divákům, kteří hráče v době jejich hluboké deprese nevypískali a s přispěním fanklubu vytvářeli v Kotlině výbornou atmosféru. Pochopili, že hráči nechtějí zápasy odfláknout, že bojují, ale hrubě se jim (zejména při zakončení útočných akcí) nedaří. Pozitivem je zařazení do základní sestavy mladičkého gólmana Dolejše, který chytil příležitost opravdu za pačesy, v obraně se úspěšně zabydlil další mladík Novotný. V Kotlině je ještě řada talentovaných hráčů, které chceme postupně do mužstva zařazovat.

Kdy se konečně vyprázdní marodka?
Kostourek a Poledna již nastoupili v Písku, za týden se vrátí Třetina, takže na začátku prosince bychom měli být již kompletní. Jsem přesvědčen, že mančaft je silný a hráči to musí v příštích zápasech na ledě i dokázat. Trenéři i hráči musí něco změnit, to je hrozně důležité.

Co změnit?
Je to věc trenérů, do toho jim zasahovat nebudu, oni musí tu psychiku s hráči probrat, vyhrát zápasy a tím získat i ztracené sebevědomí. Chlapci musí začít především sami u sebe.

Věříte v příznivý obrat ve druhé polovině soutěže, co je nutno především zlepšit?
To je jasné a vědí to i příznivci, kteří do Kotliny na zápasy chodí. Ti dobří hráči nedávají góly. Potom jsou brankář i obránci přetížení. Když zápas rozhodují jeden či dva góly, potom pochopitelně zapracuje i psychika. Potřebujeme jeden zápas vyhrát vyšším rozdílem a potom věřím, že se vrátí i pohoda mužstva.

Pokračujete ještě ve spolupráci s pražskou Slavií či brněnskou Kometou?
Jsme samostatný klub a spolupracujeme s kýmkoliv. Na hostování se již objevili slavista Micka a pardubický Semorád. Možná, že ještě nějaký zápas za Rebely odehrají.

Největší priority a jak jich dosáhnout?
V průběhu prosince mají hráči udělat určitý počet bodů, když se to nepodaří, dojde k změnám hlavně v hráčském kádru.

Alois Svoboda