A protože doma hráli jen hokejisté Žďáru, mnoho radosti tentokráte příznivci nezažili.

ŽĎÁR N. S. – SOKOLOV 9:2

Zápas o sebevědomí po minulém propadáku zvládly Plameny na výbornou. Přispěla k tomu i reakce vedení, které před utkáním přivedlo asistenta trenéra Jaroslava Benáka, dva jihlavské útočníky Malce s Prokšem a v obraně si odbyl premiéru sedmnáctiletý odchovanec Macky.

K vysoké výhře částečně přispěli i hosté, kteří měli k dispozici pouze 13 hráčů, a to se jim ještě zranil klíčový útočník Tvrdek.

Domácí od úvodu tlačili, Davidem Vítkem šli do vedení, ale brzy bylo vyrovnáno. Z první vážnější akce Baníku se prosadil Kuběna. Od 13. minuty se začaly prosazovat letošní posily. Nejdříve skórovala ta nejčerstvější, Malec napálil Kaňkův pas přesně. Na 3:1 zvýšil obránce Rašner a uklidnění do domácích řad vnesl pohotovým gólem Tomáš Střecha. Hosté duel zdramatizovali gólem do šatny, ale ve třetí třetině už se hrálo jen na jednu bránu. Definitivní pojistku přinesl Prokš, který ujel při vlastním oslabení a zasunul puk za brankáře Hrušku. Zbytek utkání už si domácí užívali a nabídli spokojeným divákům ještě čtyři branky. „Sokolov, který přijel jen se třinácti hráči, dvě třetiny kousal. Utkání definitivně zlomil až gól v oslabení na 5:2," řekl trenér Martin Sobotka.
Branky a nahrávky: 4. D. Vítek (Procházka), 13. Malec (Kaňka), 18. Rašner, 27. T. Střecha (Bureš, D. Vítek), 43. Prokš, 49. Pleva (Hron, Kunstmüller), 54. T. Střecha (Bureš), 57. Kaňka (Bureš, Kunstmüller), 57. Prokš (Pleva) – 9. Kuběna (V. Truhlář), 40. Kuběna (Račanský, V. Truhlář). Rozhodčí: Honza – Čuňočka, Klouda. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 3:0. Diváci: 538. Třetiny: 3:1, 1:1, 5:0.
Žďár nad Sázavou: Sláma – Rašner, Staněk, Pleva, Macky, Smejkal, Procházka, M. Vítek – Prokš, Kaňka, Malec, Kunstmüller, Gregar, Krupka, D. Vítek, Bureš, Střecha, Hron.

NYMBURK – PELHŘIMOV 4:1

Nymburk se po špatném vstupu do sezony zvedá a prokázal to i v zápase s Pelhřimovem. V úvodu byli ale aktivnější hosté, jenže při šancích Ledních medvědů podržel domácí gólman Brázdil. V 16. minutě udeřilo na druhé straně, po křídle unikl Šimek a propasíroval Černému puk mezi betony. Druhá třetina byla na branky bohatší. Časomíra z ní ukrojila jen dvanáct vteřin a po přihrávce Martina Hadravy F. Kasalý srovnal. Pak ale začali tahat za delší konec provazu domácí. Eis v přesilovce odmazal na modrou Křížovi, který nechytatelnou střelou vrátil Nymburku vedení. Když už oba týmy myslely na přestávku, napřáhl ke střele Stehlík. Trefil pod vyrážečku Černého a rozhodl o tom, že do poslední dvacetiminutovky půjdou domácí s dvoubrankovým náskokem. Pelhřimov se v ní snažil o útočení, ale jelikož jeho kombinacím chyběla přesnost, do větších šancí se nedostal. V poslední minutě pohotově vystřelil Protivný, a protože Černý měl zakrytý výhled, orazítkoval vítězství celku z Polabí. „Bylo to vyrovnané utkání. Domácí ale více chtěli a skvěle jim zachytal Brázdil. To byly věci, které překlopily zápas na jejich stranu," uvedl trenér Pelhřimova Aleš Kučera.
Branky a nahrávky: 16. Šimek, 28. Kříž (Eis), 39. Stehlík (Šimek, Brázdil), 60. Protivný (Eis, Saňa) – 21. F. Kasalý (Martin Hadrava, Marek Hadrava). Rozhodčí: S. Kopeček – R. Špringl, M. Tasch. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 220. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.
Pelhřimov: Černý – Kubát, D. Kasalý, Hájek, Kůrka, Jelínek, Rossman – Vysloužil, Bezděk, Beneš, Martin Hadrava, Marek Hadrava, F. Kasalý, Votápek, Vylíčil, Kopic, Siřiště, Bonnel.

TRUTNOV – H. BROD 4:2

Havlíčkův Brod se vydal na led nepříjemného Trutnova s jasným cílem – spravit si chuť po domácí porážce od Klatov a zvítězit. Na trefu Lukáše Váchy sice dokázali Bruslaři rychle odpovědět zásluhou Tomáše Cejpka, který vstřelil svou první branku v soutěžním zápasu, ale soupeř si v prostřední části vypracoval dvougólový náskok. Hosty sice vrátil na dostřel Petr Kuchta, ale na konečných 4:2 pro Draky upravil při brodské power-play střelou do prázdné brány Tomáš Půlpán. Soubor z Kotliny tak poprvé v sezoně prohrál dva zápasy za sebou. „Myslím, že i když jsme prohráli, tak to byl pro nás pozitivní zápas. Dostali příležitost junioři, kteří se šance chopili dobře, byla na nich vidět dravost a byly tam i momenty, kde bylo vidět, co po nich chceme ve hře. Tito mladí kluci udělali další konkurenci v týmu," nechal se slyšet brodský kouč Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 16. Vácha (Cetkovský), 24. Bartoň (Malý, Kastner), 26. Bartoň (Poul, Smékal), 59. Půlpán (Cetkovský) – 17. Cejpek (Chlubna, Kolda), 56. Kuchta. Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 416. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1.
H. Brod: Zvolánek – Vala, Duben, Mendl, Pecen, Kolda, Lacina – Přidal, Třetina, Endál, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Jelínek, Hlídek, Ludvík, Cejpek.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Řisuty – Klatovy 2:1, Vrchlabí – Kolín 4:5 sn, Bílina – Jindřichův Hradec 4:3, Děčín – Písek 9:5, Kobra – Jablonec nad Nisou 4:2, Tábor – Klášterec nad Ohří 8:1.

FRÝDEK-MÍSTEK – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 5:2

„Pojedeme se poprat o výsledek," vyhlásil před utkáním na půdě lídra trenér Vos Jiří Rech. Možná smělý plán ale jeho svěřenci do puntíku dodrželi. Favorita celé soutěže a snad největšího aspiranta na postup do první ligy dvě třetiny pořádně dusili.

Budějovičtí se dostali Patákem do vedení, které sice ztratili, jenže Horký znovu vyrovnal na 2:2. „Bohužel krátce po našem vyrovnání jsme znovu inkasovali na 2:3, což byl rozhodující moment utkání," domnívá se Rech. „Kdybychom udrželi nerozhodný stav do poslední třetiny… Takhle se dostali domácí na koně a ve třetí části rozhodli. Ale celkově mohu být s naším výkonem spokojený."

Hostům došly proti silnému protivníkovi v závěru síly. „Máme čtyři zraněné hráče, takže jsme hráli jen na tři pětky. Být kompletní, možná jsme tam mohli něco udělat," posteskl si závěrem jinak spokojený trenér Moravských Budějovic.
Branky a nahrávky: 32. Sonnek (Schwarz, Dresler), 35. Franek (Rufer), 37. Cienciala (Kowalczyk, Jeník), 46. Chmielewski, 58. Klimša (Piecha) – 28. Paták (Mikeš), 36. Horký (Paták, Mikeš). Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:8, navíc Pelikán (MB) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1846. Třetiny: 0:0. 3:2, 2:0.
M. Budějovice: Šťastný – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Forman, Peroutka, Šťáva – Juráň, Rytnauer, Lupač, Horký, Matějka, Mikeš, Paták, Trojan, Latner.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Břeclav – Nový Jičín 3:2, Karviná – Hodonín 3:7, Kopřivnice – Valašské Meziřící 10:2, Poruba – Opava 3:2 sn, Technika – Vsetín 2:4.