Do zápasu vlétly Plameny přímo fantasticky. Hned ve druhé minutě si ve středním pásmu narazil kotouč Josef Hron s Martinem Gregarem, který se sám v úniku před Zvolánkem nemýlil – 1:0. Domácí poté dostali dvakrát možnost početní výhody, když byl vyloučen nejdříve bývalý žďárský bek Josef Kolda a poté Pavel Blažek. Ani jednu přesilovku však Žďár nevyužil.

V polovině třetiny se dostal do šance střelec první branky Gregar, ale Zvolánka nepřekonal. Přesilovku si zahráli i hosté po faulu Krupky. Blažíček tak musel vytáhnout pohotový zákrok proti střele Loginovského. Havlíčkův Brod si do druhého dějství přenesl přesilovou hru po faulu Staňka.

Jak vlétli do zápasu Žďárští, tak do druhé třetiny Havlíčkobrodští. Hned po 78 sekundách našel Třetina před brankou Lukáše Endála, který dokázal překonat Blažíčka a srovnat. Plameny poté měly k dispozici dvě přesilové hry, ale ani jednu nevyužily. Smutnit ale nemusely, jelikož se v krátké době trefil dvakrát Tomáš Střecha. Nejprve dojel v 32. minutě nahozený kotouč a před Zvolánkem zavěsil do šibenice, o necelé tři minuty později trefil David Vala jeho brusle a opět to byl Tomáš Střecha, kdo se dostal do úniku, v němž nedal Zvolánkovi šanci a svůj blafák zakončoval do odkryté klece – 3:1.

Bruslařský klub z Havlíčkova Brodu se snažil rychle odpovědět, nicméně na Blažíčka si do konce druhé třetiny nepřišel. V závěru druhého dějství se do lehkého pěstního souboje pustil Pleva s Valou a oba za to byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

Derby v plné parádě

Třetí třetina byla velice vyhrocená a derby se vrátilo v plné parádě. V 46. minutě byl vyloučen Endál s Přidalem a domácí tak měli přesilovou hru, kterou proměnil v branku David Vítek. V 50. minutě měli hosté k dispozici přesilovku 4 na 3, ale Blažíček všechny střely s poklidem pokryl. O dvě minuty později již však domácí vstřelili pátou branku. Lukáš Krupka dotlačil „silou vůle" kotouč mezi tyčku a betony Zvolánka. Situace na ledě se ještě více vyostřila, když se do pěstního souboje pustil Staněk a Vlasov. O dvě minuty později se pustil Štěpánek do brodského Valy. V závěru ještě upravil skóre Martin Gregar, který dorazil odražený kotouč za záda brodského brankáře – 6:1. Vyhrocený zápas tak skončil jednoznačným vítězstvím Žďáru a vytvořil výbornou pozvánku na další derby.

„Žďár byl po všech stránkách lepší a my mu gratulujeme k vítězství, které mohlo být ještě vyšší. My tak máme dost důvodů, abychom zapracovali na těch věcech, které nám dnes prohrály zápas. Více si řekneme zítra před tréninkem. Jedeme dál, protože pořád je to příprava. Je to ale zdvižený prst, protože to je druhá vysoká porážka v přípravě. Musíme si uvědomit ty věci, kvůli kterým ta porážka přišla," zhodnotil nepovedený duel brodský kouč Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 2. Gregar (Hron), 32. T. Střecha (Vítek), 34. T. Střecha, 46. Vítek (Bureš), 52. Krupka, 59. Gregar (Kunstmüller) – 22. Endál (Třetina, Duben). Rozhodčí: Homola – Klouda, Zídek. Vyloučení: 10:11, navíc Staněk (ZDS) OT 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Třetiny: 1:0, 2:1, 3:0. Žďár nad Sázavou: Blažíček (Peška) – Staněk, Smejkal, L. Střecha, Pleva, M. Bureš, Vítek, Krupka, T. Střecha, Štěpánek, L. Bureš, Gregar, Peňáz, Vítek, Kunstmüller, Procházka, Hron, Šimon. H. Brod: Zvolánek (Dusík) – Duben, Vala, Pecen, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Blažek, Cejpek, Hlídek.

Kádr BK H. Brod pro sezonu

Brankáři: Lukáš Dusík, Jiří Zvolánek. Obránci: Miroslav Duben, Josef Kolda, Jakub Kořínek, Martin Kříž, Igor Loginovskij, Dušan Mendl, Václav Pecen, David Vala.

Útočníci: Tomáš Cejpek, Lukáš Endál, Marek Havel, Ondřej Hlídek, Tomáš Chlubna, Jevgenij Kondratěv, David Kozlík, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Patrik Přidal, Miroslav Třetina, Kirill Vlasov.

Kapitán mužstava
Miroslav Třetina

Asistent 1
Miroslav Duben

Asistent 2
Lukáš Endál

Trenér
Aleš Totter a
Ladislav Fixa (asistent trenéra)