V derby se mohl radovat pouze jeden, šťastnější byl tentokrát Pelhřimov. Žďár vyloupil Nymburk a Moravské Budějovice vstřelily ve Valašském Meziříčí jedenáct branek.

II. LIGA – ZÁPAD

PELHŘIMOV – H. BROD 3:2
Úvod utkání sice patřil hostům, do vedení se však dostali domácí Medvědi, když své sólo zakončil přesně Vylíčil. Vedení Pelhřimova navýšil ještě do přestávky Martin Hadrava.

Brodští hráči po první přestávce skóre srovnali zásluhou dvou využitých přesilovek. Těmi naopak domácí pohrdali, takže se zdálo, že o dělbě bodů rozhodne až prodloužení utkání. Jenže necelé tři minuty před koncem základní hrací doby se tři sekundy po konci dalšího trestu hostů přece jenom prosadil Votápek a zajistil tak plný počet bodů pro Medvědy.
Branky a nahrávky: 8. Vylíčil (Kopic), 18. Martin Hadrava (Kasalý, Marek Hadrava), 58. Votápek (Bezděk) – 22. Chlubna (Kořínek, Endál), 32. Třetina (Kondratěv, Endál). Rozhodčí: Kopeček – David Štětina, Jakub Štětina. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 470. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:0. Pelhřimov: Svoboda – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Adam, Wasserbauer, Z. Jelínek, Hort, Šulák – Vantuch, M. Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadrava, Vylíčil, Bezděk, Votápek, F. Kasalý, Baldwin. Havlíčkův Brod: Novák – Duben, Lacina, Vala, Kolda, Loginovskij, Kulhánek, Kořínek – Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Kuchta, Kozlík, Přidal, Třetina, Endál, Cejpek, Hlídek, F. Beneš, Kořínek.

NYMBURK – ŽĎÁR N. S. 2:3

Plameny byly v zápase střelecky mírně aktivnější, ale v Nymburku musely dotahovat náskok soupeře. První třetina probíhala v rychlém tempu, ale zajímavých momentů před oběma brankami moc k vidění nebylo. Také jediný gól padl v podstatě po náhodné akci. V 6. minutě se puk od zadního hrazení nečekaně odrazil před branku, tam však stál Stehlík a nabízenou šancí nepohrdl. Ve druhé třetině žďárští hokejisté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a hned se to projevilo. Mezi kruhy se zjevil volný Kaňka a s přihrávkou Kunstmüllera si dokázala poradit – 1:1.

Další dvě branky padly v přesilovkách. Nymburk se dostal do vedení po krásné kombinaci s pečetí Stehlíka ve 26. minutě, za hosty odpověděl o deset minut později pumelicí od modré Lojek. To bylo zasloužené vyústění střelecké převahy Žďáru. Vstup do závěrečného dějství však měli lepší domácí. Stehlíkovi překazil hattrick Sláma, kterého potom zachránila ve 46. minutě tyč. V koncovce pak dvakrát selhal Barbora. V závěru Nymburku docházel dech a toho využili k rozhodující trefě Štěpánek s Kunstmüllerem.

„V důležitých momentech zápasu nás podržel brankář Sláma, my jsme měli v zápase trochu štěstí, ale šli jsme mu naproti. Získali jsme tři velmi důležité body, klukům musím za poctivou práci poděkovat," nechal se slyšet žďárský kouč Martin Sobotka.
Branky a nahrávky: 6. Stehlík (Saňa), 26. Stehlík (Saňa, Kříž) – 22. Kaňka (Kunstmüller, Beneš), 36. Lojek (Krupka, Vítek D.), 56. Štěpánek (Kunstmüller). Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Pecháček. Vyloučení: 6:6 Využití: 1:1. Diváci: 150. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1. Žďár nad Sázavou: Sláma – Staněk, Pleva, Beneš, Lojek, Smejkal, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Bureš, Malec, Krupka, D. Vítek, Střecha, Gregar.

Ostatní výsledky 22. kola: Děčín – Sokolov 6:7 po sam. nájezdech (1:1, 4:1, 1:4 – 0:0), Jindřichův Hradec – Písek 2:6 (0:3, 2:1, 0:2), Klatovy – Klášterec nad Ohří 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), Řisuty – Kobra Praha 3:2 (1:1, 0:1, 2:0), Tábor – Vrchlabí 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), Trutnov – Jablonec nad Nisou 6:3 (2:0, 2:1, 2:2), utkání Bílina – Kolín bylo odloženo.

II. LIGA – VÝCHOD

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ –
MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 7:11
Žihadla pokračují ve své spanilé předvánoční jízdě. Vyhrála páté utkání v řadě a nastřílela v nich jedenačtyřicet branek. Poslední obětí budějovické pohody byli Bobři z Valašského Meziříčí.

O osudu utkání se rozhodlo hned v prvním dějství, které hosté opanovali o tři branky. Poté, co v polovině utkání zvýšil Lupač už na 6:2, se strhla neuvěřitelná přestřelka, ve které oba týmy přidaly po pěti brankách. Kromě dalšího vysokého vítězství se hosté blýskli také využitím hned pěti přesilových her.
Branky a nahrávky: 12. Augustýn (Studený), 19. Studený (Varga Mir.), 31. Tomek (Pořický, Studený), 44. Sprušil (Kuchta, Janota), 46. Janota (Pořický, Studený), 55. Kubo (Augustýn, Valentík), 55. Studený (Pořický) – 4. Trojan (Šťáva, Matějka), 13. Šťáva (Havel, Matějka), 14. Matějka (Šťáva), 18. Havel (Trojan), 19. Matějka (Trojan, Havel), 29. Lupač (Horký), 32. Peroutka (Šťáva, Lander), 37. Pěška (Sechovec), 39. Mikeš (Pěška), 50. Lander (Pěška), 51. Havel (Matějka, Trojan). Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Šimčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:5. Třetiny: 2:5, 1:4, 4:2. Moravské Budějovice: Šťastný – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva, Fejt – Matějka, Juráň, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Lander, Horký, Lupač.

Ostatní výsledky 27. kola: Břeclav – Opava 5:3 (1:0, 3:2, 1:1), Frýdek-Místek – Vsetín 5:3 (2:2, 1:0, 2:1), Hodonín – Kopřivnice 6:5 v prodl. (1:1, 2:4, 2:0 – 1:0), Karviná – Nový Jičín 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), Poruba – Technika Brno 8:0 (2:0, 2:0, 4:0).