Díky tomuto vítězství se výrazně přiblížili účasti v play off. Důležité utkání s Nymburkem doma naopak nezvládl Pelhřimov, který se po prohře 4:5 po samostatných nájezdech propadl na sedmou příčku. Souboj Kolína se Žďárem nad Sázavou byl kvůli chřipkové epidemii v týmu domácích odložen.

M. BUDĚJOVICE – CHOTĚBOŘ 3:0
V souboji dvou týmů ze spodku tabulky začali aktivněji domácí. Hned při prvním střídání se dostal do šance Zahradník, ale nedal. Žihadla poté měla k dispozici několik přesilových her, i ty ale zůstaly nevyužity. Vzápětí se ozval také poslední tým ligy, jehož hráči dvakrát uháněli na Šťastného, i on však odolal. Skóre se tak měnilo až ve 14. minutě. Pěška mezi kruhy vystřelil, Dusík jeho pokus ještě dokázal vyrazit, na dorážku mladého útočníka už ale byl krátký.

Za další čtyři minuty už domácí vedli dvoubrankovým rozdílem. Po závaru před brankou Lvů zvýšil Kovalský. Přes tyto dva zásahy se hrál průměrný hokej a to se nezměnilo ani po změně stran. Chotěboř se dostala pouze k několika střelám, Žihadla první pokus vyslala až v polovině druhé dvacetiminutovky, skóre se ale neměnilo.

To se povedlo až ve 47. minutě, po gólu Jánského – 3:0. Více už toho souboj dvou regionálních rivalů nenabídl. Ne zrovna vysoké kvality utkání si byl vědom i domácí trenér Rudolf Cakl. „Kvalita nebyla nic moc i vzhledem k tabulkovému postavení obou soupeřů," konstatoval. „Hráči si byli vědomi toho, že musí získat povinné vítězství, což jim svazovalo ruce i nohy. Přesto se snažili bojovat a nakonec se to povedlo. Výsledek odpovídá tomu, jak to vypadalo na hřišti, hosté prakticky neohrozili bránu," doplnil.

Jeho svěřenci se tak výraznou měrou přiblížili účasti v play off. Čtyři kola před koncem totiž mají na osmém místě náskok osmi bodů před devátým Jindřichovým Hradcem. „To mě moc těší. Vybojovali jsme důležité body. Teď už pomalu začneme sledovat Hodonín, abychom se na ně pořádně připravili," vyhlíží čtvrtfinálového soupeře stratég Žihadel.

Naopak Chotěboř po další porážce získala definitivní jistotu účasti v baráži. „Podle toho, co jsem viděl, budou mít velké starosti, aby druhou ligu vůbec udrželi," komentoval šance Lvů Cakl.

Branky a nahrávky:  14. Pěška, 18. Kovalský (Bula, Zábojník), 47. Jánský. Rozhodčí:  Helt – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení:  9:6, navíc Bula (Moravské Budějovice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 350. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0. Moravské Budějovice:  Šťastný – Sechovec, Kún, Prkna, Latner, Peroutka, Zábojník, M. Sobotka, Vlašín – Bula, Zahradník, Barták, Kovalský, Jánský, Dostál, L. Sobotka, Pometlo, Pěška, Kastner. Chotěboř:  Dusík – Sobotka, Pecen, Zítka, Fibikar, Novotný – Paták, Milfait, Dolínský, Blažek, Varga, Havelka, Eis, Hospodka, Kesner, Chudoba.

PELHŘIMOV – NYMBURK 4:5 sn
Pelhřimov měl sice v první třetině herní převahu, ale střelecky se mu nedařilo. Hosté hráli na rychlé protiútoky a po dvou z nich se trefili Marek a Koudela. Ve druhé části se obraz hry změnil, domácí se začali konečně střelecky prosazovat. Snížil Bezděk, pak se prosadil střelou od modré Kořínek. Nymburku sice vrátil vedení Dvořák, ale tlak Spartaku pokračoval. Blafák Adama znamenal vyrovnání, ve 35. minutě dostal Plachý domácí dokonce do vedení. Hosté ovšem využili přesilovku, takže se šlo do poslední dvacetiminutovky za nerozhodného stavu. Na gól ze hry se pak čekalo marně, proto došlo na trestná střílení. V nich si Spartak vybral kopec smůly, Martin Hadrava a Plachý mířili do tyče. Bod tedy bral Nymburk, když rozhodnutí na sebe vzal Stehlík.

„Po nepovedené první třetině jsme se zlepšili, otočili utkání, ale poslední část se nám nepovedla.  Hráli jsme hodně nepřesně a nervozně, proto se nám nepovedlo utkání rozhodnout ve svůj prospěch," uvedl trenér Spartaku Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 23. Bezděk (Adam, Martin Hadrava), 26. Kořínek (Bezděk), 33. Adam (Martin Hadrava), 35. Plachý (Adam, Marek Hadrava) – 4. Marek (Koudela, Belay), 18. Koudela (Marek), 31. Dvořák (Stehlík), 38. Stehlík, rozhodující nájezd Stehlík. Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 288. Třetiny: 0:2, 4:2, 0:0. Pelhřimov: Čekal – Adam, Beneš, Veselý, Kořínek, Tobola, Posmyk – Tecl, Plachý, Hrbatý – Kubát, Martin Hadrava, Bezděk – Votápek, Marek Hadrava, Suk.

Ostatní výsledky 32. kola: Technika Brno – Břeclav 4:3 sn  (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0), Jindřichův Hradec – Hodonín 1:9 (1:1, 0:4, 0:4).

1.     Hodonín     32     24     3     2     3     188:90     80
2.     Technika Brno     32     17     4     2     9     139:98     61
3.     ŽĎÁR NAD SÁZAVOU     31     18     3     0     10     136:105     60
4.     Kolín     31     16     1     2     12     124:103     52
5.     Nymburk     32     14     2     5     11     114:122     51
6.     Břeclav     33     16     0     2     15     146:122     50
7.     PELHŘIMOV     32     12     4     6     10     127:137     50
8.     M. BUDĚJOVICE     33     8     5     1     19     97:127     35